pirciupasaulis logo

Sauna

Sauna – tai tokia gana maža patalpa, kurioje tvyro labai aukšta temperatūra, bet drėgnumas joje gali būti kontroliuojamas. Saunos gali būti dviejų tipų: drėgnos arba sausos. Sausa pirtis, dar kitaip vadinama suomiška pirtimi o drėgna pirtis - garinė. Dažniausiai šios pirtys gaminamos iš medienos, kuri šildama skleidžia malonų kvapą.

Sauna žmogui padeda atsipalaiduoti ir daro milžinišką poveikį jo kraujotakos sistemai. Saunoje žmogaus organizmas pasisavina ir apsirūpina dideliu kiekiu deguonies, kuris labai svarbus mūsų kiekvienos ląstelės funkcionavimui. Taip pat mūsų organizmas gauna daug šilumos, kraujo cirkuliacija padidėja, mūsų imunitetas stiprėja.

Pirtyse vysta pats svarbiausias mūsų organizme procesas – gausus prakaitavimas, juo mes išplauname savo organizmą nuo kenksmingųjų toksinų, taip pat valome jį ir puikiai lieknėjame.

Saunos naudojimas taip pat naudingas ir žmonėms, kurie kenčia nuo įvairių negalavimų, tokių kaip:

Reumatoidiniai artrito požymiai

Nuovargis ir nemiga

Įvairūs lėtiniai skausmai

Kvėpavimo problemos (bronchitas, astma ir kt.)

Nutukimas

Diabetas

Aterosklerozė bei hipertenzija

Bet žmonės besinaudojantys pirtimis susiduria ir su tam tikra rizika, tokia kaip silpnumas ir sąmonės netekimas dėl alkoholio vartojimo. Taip pat iškyla rizika žmogaus sveikatai dėl rimtų širdies ligų, kurioms poveikį daro aukšta temperatūra. Sergant rimtomis ligomis, protingiausia būtų pasikonsultuoti su gydytoju dėl galimo pirties neigiamo poveikio Jūsų sveikatai.

Pastaruoju metu pirtys įgauna gana didelį populiarumą, ne tik kaip vieta pramogai ir šventėms, bet ir kaip puiki investicija į savo sveikatą nuosavame būste. Žmonės pradeda įvertinti užmirštą, bet nuo senų senovės taip vertinamą pirties teigiamą poveikį žmogui, jo kūnui ir sielai. Šiandieninėje visuomenėje, kai visi taip skuba, lekia vienas labiau už kita, dažnai pamiršta save, todėl sauna puikus sprendimas atsipalaidavimui po sunkios darbo dienos, nuo susikaupusios įtampos ir patirto streso.

Po pirties žmonės išeina gyvybingi, kupini energijos, žvalumo, pilni gerų emocijų. O tai yra svarbiausia!