fbpx

Kokio dydžio pirtį įsirengti ir kaip? Pirties dydis

Vienos šeimos reikalams užtenka mažos pirtelės. Tokią pigiau pastatyti ir pigiau prikūrenti negu didelę. Paprasčiausią pirtį stato dviejų skyrių - priepirčio ir pačios pirties. Priepirtyje nusirengiama, todėl jame turi būti užtektinai suolų  atsisėsti ir sienose kablių, geriausia medinių, rūbams pasikabinti arba kartelių jiems pasidžiauti. Priepirtis turi būti apšildomas, nes nusirengiant arba apsirengiant šaltame priepirtyje galima persišaldyti. Priepirtis būna šiltas, kai pirties krosnis taip pastatoma, kad į jį išeitų krosnies šonas. Ir pati pakura gali būti daroma iš priepirčio pusės, tada lengviau švariai užlaikyti pirtį.


Vienai šeimai nusiplauti reikia tokios pirties, kurioje tilptų iš karto 4 - 5 žmonės ir galima būtų vienu pakūrenimu prišildyti vandens 8-10 žmonių. Čia turime galvoj, kad šeimoje (ir šeimynoje) maždaug tiek pat vyrų ir moterų.


Pirties didumą galima nustatyti šitaip: vietos arba grindų ploto pirtyje vienam žmogui reikia ne mažiau kaip vieno kvadratinto metro. Vadinasi, jei pirtyje iš karto turi tilpti 4 žmonės, pirties patalpa turi turėti 4 m₂ ploto. Pirtyje taip pat turi tilpti krosnis, plautai ir statinės arba kubilai šiltam ir šaltam vandeniui. Tas viskas gali užimti nuo 3 iki 4 m₂. Tuo būdu vienos ūkininko šeimos pirtis viduje turėtų būti 7-8 m₂. Prie to dar reikia pridėti priepirčio užimamą plotą. Tik nusirengti ir apsirengti užtenka visai mažo priepirčio. Kai norima įsirengti skalbyklą, džiovyklą arba rūkyklą mėsai, tada priepirčio reikia didesnio. Vienos ūkininko šeimos pirties plotis išorėje - 3-3,25m, ilgumas su priepirčiu - 4-5 metrai. Kai durys į priepirtį daromos ne tiesiai iš oro, bet iš atskiro nuojo prieangio, tada priepirtis būna šiltesnis, be skersvėjų.


Pirtis viduje turi būti ne žemesne kaip dviejų su ketvirčiu metrų, nes žemesnėje patalpoje lubos kliudo pertis vantomis, o karšti garai per daug įkaitina žmonių galvas. Aukštesnės kaip pustrečio metro pirties daryti nevertėtų, nes aukštą pirtį sunku prišildyti.


Čia aprašoma ir brėžiniuose pavaizduojama pirtis tinka vienos šeimos reikalams. Didesnės ir sudėtingesnės pirties statybos ir įrengimo reikalavimams aptarti prireiktų daugiau vietos. Tokiais atvejais reikia daryti pirties projektą.

Kontaktai

 

UAB "ELUCIDA" Pirčių pasaulis

Kaunas Draugystės g 19.
Vilnius Žirmūnų g. 68,

Tel. 865761711 Kaunas
Tel. 865750074 Vilnius
El. paštas: kaunas@pirciupasaulis.lt
vilnius@pirciupasaulis.lt

 

 
UA-72377765-1