fbpx

Pirtis kas tai? Senovinė pirtis

 

Savo sveikatos ir gyvybės palaikymu turime tinkamai rūpintis. Šią pareigą mums dažnai primena mūsų  pačių savijauta. Kai jaučiame alkį ar troškulį, ieškome maisto ar gėrimo. Šiltus rūbus dėvėti  mus verčia šalčio jutimas. Ir gyvenamuosius  namus statomės tam, kad turėtume juose tinkamas sąlygas savo gyvybei bei sveikatai palaikyti. Be kūno aprūpinimo maistu, gėrimu, grynu oru ir tinkama šiluma, turime rūpintis dar ir jo švaros palaikymu.


Ūkyje neretai dirbami sunkūs bei nešvarūs darbai, kai tenka suprakaituoti ir suteršti i savo kūną bei rūbus. Nuo nešvarios avalynės, rūbų, nešvarių darbų lengvai užsiteršia ir gyvenamasis namas. Todėl kūno, rūbų ir gyvenamųjų  patalpų švarai palaikyli kaime pastangų reikia daugiau negu mieste.


Tik kas dieną prausiantis ir bent kartą per savaitę nusiplaunant visą kūną su muilu ir šiltu vandeniu, galima nuplauti visus nešvarumus, ir neapsileisti parazitais. Švariai užlaikydami savo kūną, kartu rūpinamės savo gražia, sveika išvaizda ir, geriau jausdamiesi, noriai dirbame kasdienius darbus. Švariai gyvendamas, ir pats  rečiau apsikrėsi, ir kito neapkrėsi kokia limpamąją liga. Kai gyvenamame name žmonėms plautis nėra tinkamos patalpos ir indo (kubilo ar vonios), reikia turėti  pirtį. Kai ūkyje  yra toks trobesys, kuriame galima nedidelę pirtelę įsirengti, pvz., skalbykla, sandėlis arba tvarto viralainė, tada statyti aiskiro trobesio pirčiai nereikia.


Pirčiai statyti tinkamiausia vieta netoli vandens (upės, ežero, tvenkinio, šaltinio ar šulinio), kad nereikėtų  jo nešti iš toli. Taip pat svarbu, kad būtų geras nuotakumas nešvariam vandeniui iš pirties išbėgti. Senoviškos dūmines kaimo pirtys dėl gaisro pavojaus buvo statomos už sodybų, pakluonėse. Kai pirtis statoma su dūmtraukiu, gaisro baimė yra perdėta. Vis dėlto pirties krosnį  tenka karštai prikūrenti, todėl dėl blogos priežiūros kūrenimo metu gaisras joje gali kilti greičiau negu kitose kūrenamose  patalpose. Patartina tarp pirties ir gretimo trobesio pasodinti keletą  lapuočių medžių  arba pačią pirtį statyti atokiau nuo kitų trobesių,  pvz., sodo pakraštyje.

 

Kontaktai

 

UAB "ELUCIDA" Pirčių pasaulis

Kaunas Draugystės g 19.
Vilnius Žirmūnų g. 68,

Tel. 865761711 Kaunas
Tel. 865750074 Vilnius
El. paštas: kaunas@pirciupasaulis.lt
vilnius@pirciupasaulis.lt

 

 
UA-72377765-1