fbpx

Senoviškas pirties grindų įrengimas kaip tai padaryti?

Daug kur kaimiškos pirtys neturi grindų. Jei kur ir turi, tai tik pirtyse (priepirčiuose nėra), o ir tų pačių grindų lentos padedamos tiesiog ant žemes taip, kad nuo jų negali nubėgti vanduo. Tada ant grindų maudymosi metu telkšo balos, nemalonu kojoms ir nesveika pačioms grindims. Nebrangiai pirties grindis galima padaryti taip, kad vanduo nuo jų greit nubėgtų  ir pro skylę pamate ištekėtų laukan. Paprasčiausią nuotėkų  galima pasidaryti, kaip žemiau aprašyta ir parodyta 3 brėžinyje. Iš rąsto (pvz., ruplio beržo) padaromas lovys taip, kad į jį įpiltas vanduo teketų į vieną galą. Lovio kraštai turi būti palikti tokio storio, kad ant jų būty galima padėti grindų lentas. Jas patartina sukalti atskirais nedideliais skydais, kad juos būtų paranku pakelti išdžiovinimui arba pogrindžio išvalymui. Padarytas Iovys dedamas pirties viduryje ant akmenų arba betono pamatų. Grindys kalamos taip, kad visas vanduo nuo jų nubėgtų į lovį. Tam tikslui palei sienas (išilgai lovio krypties) jos turi būti padėtos aukščiau. Grindys turetų būti daromos iš špuntuotų lentų. Kad nubegančio vandens mažiau galėtų patektiįj grindų plyšius, ir kad jos nebūtų tokios slidžios, pirties grindims kartais naudoja lentas su išilgai išdrožtais grioveliais. Pačias grindis, kai jos sausos ir švarios, galima ištepti karštu pokostu. Tai pailgina jų amžių, be to, jas nesunku tada švariai užlaikyti.


Vietoj medinio lovio vandeniui nubėgti galima padaryti ir betoninį  lataką. Tarpas tarp uždedamų ant lovio kraštų lentų galų neturėtų būti ilgesnis kaip 3 cm. Šitą tarpą galima pridengti ir lenta taip, kad po ja galėtų subėgti vanduo. Prieš grindų dėjimą reikia švariai išvalyti pogrindį; jame neturi likti šiukšlių,  skiedrų ir nešvaraus juodžemio. Geriausia kai pogrindis išplūkiamas riebiu moliu ar išpilamas žvyru ir sulaistomas skiediniu. Kad iš pogrindžio neitų šaltis, pirties pamatus iš vidaus reikia apiplūkti storu riebaus molio sluoksniu. Apsaugai nuo puvimo visą medinį lovį ir apatinę grindų pusę patartina impregnuoti.


Pirties grindis galima daryti iš betono. Tokių grindų viršuje tenka kloti medinių tašelių skydus, nes plikos betono grindys šaltos kojoms. Tokie skydai turėtų būti daromi parankaus didumo, nes valant bei džiovinant juos tenka kilnoti. Betono grindys daromos ant storo stambaus žvyro arba molio pagrindo. Betono sluoksnis - apie 6 cm storio. Jau susiėmusį grindų paviršių (maždaug po 2 valandų), pabarsčius sausu cementu, reikia glaistyti geležine trintuve. Žinoma, ir tokios grindys turi turėti atitinkamus nuotakumus vandeniui nubėgti.

Kontaktai

 

UAB "ELUCIDA" Pirčių pasaulis

Kaunas Draugystės g 19.
Vilnius Žirmūnų g. 68,

Tel. 865761711 Kaunas
Tel. 865750074 Vilnius
El. paštas: kaunas@pirciupasaulis.lt
vilnius@pirciupasaulis.lt

 

 
UA-72377765-1