fbpx

Senoviškas pirties sienų ir lubų izoliavimas

Pirtis turi būti šiltai aptaisyta, kad šiluma negaletų išeiti ir reiketų mažiau malkų jai prikūrenti. lšorinės sienos iš apipjautų, tašytų ar apvalių rąstų turi būti sandariai suręstos, tarpus rūpestingai užkamšant samanomis. Po kelių mėnesių plyšius tarp rastų iš vidaus ir lauko pusės reikia dar kartą atidžiai perkamšyti. Sienų  tinkuoti nereikia, nes tinkas nesilaiko, o dėl drėgmės prisigėrusio oro pūva pirties sienos.


Po išorinėmis pirties sienomis, bent po jų kertėmis, reikia pamato (akmenų arba betono), įleisto į žemę iki neperšalančios gilumos, t.y. ikt vieno metro. Kitose vietose tada užtenka užtaisyti tik plyšį tarp apatinio sienų vainiko ir žemės. Sienų apsaugai nuo žemės drėgmės pamato viršuje reikia padėti dvigubą derva sutepto tolio sluoksnį. Apatinį vainiką patartina impregnuoti ir šitaip apsaugoti medi nuo puvimo.


Pirties sienoms geriausia tinka pušiniai rąstai, nes jie sakingi ir ne taip greit pūva. Neturint pušinių, galima vartoti ir eglinius,epušinius ar kitokius rąstus, tik tuo atveju reiketų  nors tris apatinius vainikus imti pušinius. Norint pailginti pirties sienų amžių, patartina jas iš vidaus porą kartų ištepti karštu pokostu. Taip išteptas sienas lengva švariai užlaikyti, nes galima plauti. Tiek pirčiai, tiek priepirčiui apšviesti padaroma po langelį.

 

Lubos

 

Lubas paprasčiausia padaryti vožtines virš sijų. Labai svarbu, kad jos  būtų rūpestingai apšiltintos.Tam tikslui ant lūbų plūkiamas bent 6 cm storio sumaišyto su spaliais ar trumpais šiaudais molio sluoksnis. Viršum jau išdžiūvusio molio plūkinio reikia dar užpilti tokio pat storio spalių ar pelų sluoksnį ir jį prislėgti  antruoju molio, smėlio ar švarios žemės 3-4 cm storio sluoksniu. Viršutinis sluoksnis reikalingas tam, kad užsidegus stogui, negalėtų užsidegti pirties lubos. Taip padarytos lubos iš pirties šilumos neišleis, bus lengva ją greit prikūrenti. Panašios lubos reikalingos ir priepirtyje, antraip jis būna šaltas. Iš priepirčio į pastoge įlipti reikia padaryti dureles, nes pastogė tinka laikyti vantoms.

 

Stogas

 

Pirties stogas dengtinas panašiai kaip ir kitų ūkio trobesių. Žinoma, geriau jį dengti nedegama medžiaga, bet galima ir gontais, lentelėmis, skiedromis ar šiaudais. Tvarkingas ūkininkas ir savo pirties stogą prižiūrės neblogiau už kitų trobesių stogus.

Kontaktai

 

UAB "ELUCIDA" Pirčių pasaulis

Kaunas Draugystės g 19.
Vilnius Žirmūnų g. 68,

Tel. 865761711 Kaunas
Tel. 865750074 Vilnius
El. paštas: kaunas@pirciupasaulis.lt
vilnius@pirciupasaulis.lt

 

 
UA-72377765-1