fbpx

Žadeitas

Žadeitas - vienintelis pusbrangis akmuo, idealiai tinkantis pirčiai. Jis šiek tiek sugeria vandenį, yra ypač laidus šilumai, kurią nematomais garais palengva išskiria į aplinką. Įkaitusioje pirtyje vandeniu apipiltas žadeitas neskleidžia kvapą gniaužiančių aitrių garų. Specialiais tyrimais nustatyta, kad žadeito sudėtyje iki 100 kartų mažiau sveikatai kenksmingų sunkiųjų metalų nei paprastai pirtims naudojamuose akmenyse.

Oras išskaidrėja, kvėpuoti tampa lengva, o prakaitas, plaunantis iš organizmo nuodingąsias medžiagas, liejasi upeliais. Žadeitas tiesiog išsiurbia iš organizmo visus šlakus. Organizmą teigiamai ir gydomai veikia akmens sudėtyje esantis ceolitas analcimas, besiskirianti silicio rūgštis, kuri nuskausmina, slopina uždegimą, veikia antitoksiškai. Apskritai žadeito sudėtyje yra 30 kartų daugiau cheminių elementų, turinčių stiprų teigiamą poveikį žmogui nei paprastai pirtims naudojamų akmenų.

Tyrimais patvirtinta, kad šio akmens radioaktyvumas visuomet mažesnis nei esti pačioje įvariausioje aplinkoje. Mažesnis net už žmogaus kūno radioaktyvumą, todėl sugeria radiacijos perteklių.

 

 Ištekliai

 

Žadeitas - labai retas nevulkaninės kilmės mineralas, kurio pagrindiniai tiekėjai pasaulyje dabar yra Birma ir Rusija. Tikslios retojo akmens radimo vietos kruopščiai slepiamos. Mat neskaidraus ar pusiau skaidraus žalsvo atspalvio žadeito masėje randamos ypač retos gijos - iš jų gaminami juvelyriniai dirbiniai - nepaprastos vertės: kainuoja šimtus tūkstančių. Per metus tokio akmens visame pasaulyje teišgaunama 100-150 tonų.

 

Gydomosios savybės

 

Akmens pavadinimas ispanų kalba reiškia “šono akmenį”, kadaise jį naudojo kaip priemonę nuo inkstų ligų. Senovės Kinijos enciklopedijoje, išleistoje 1596 metais, nurodoma, kad žadeitas stiprina plaučius, širdį ir ilgina gyvenimą. Senovėje jis labai dažnai naudotas kaip vaistas nuo juosmens skausmų ir inkstų dieglių.

Šių laikų litoterapijos (gydymo akmenimis) šalininkai teigia, kad žadeitas turi stabilizuojamą koncentruotos energijos poveikį, teigiamai veikia arterinį kraujospūdį, stiprina nervų sistemą ir vyrų lytinę potenciją, aktyvina kraują gaminančius organus ir gerina kraujo sudėtį, švelnina organizmo reagavimą į oro permainas. Kaip ir senovėje, jį naudoja sumažinti juosmens skausmams, gydyti stuburo, inkstų, šlapimo pūslės ir šlapimo takų ligoms. Žiedas iš Žadeito gali nuimti akių nuovargį ir tinka gydant trumparegystę.

 

Sandaros ypatybės

 

Žadeitui skirtingus atspalvius suteikia 8 Mendelejevo lentelės elementai: akmuo būna baltas, žalias, nuo pilkšvo iki skaidraus tamsiai žalio atspalvio, randama juodo, rožinio, rudo ir violetinio. Iš išvaizdos jį sunkoka atskirti nuo nefrito. Tvirtumas ir tamprumas - išskirtinės žadeito savybės. Rusijoje kasamas žadeitas išsiskiria dar didesniu nei įprasta standumu (tvirtumas - iki 7,5, tankis - iki l3,3 g/kub. cm., spaudimo riba - iki 9320 kg/kv. cm). Tai paties brangiausio, juvelyriniams dirbiniams naudojamo žadeito duomenys. žadeito negalima sprogdinti.

Žadeito poveikį organizmui lemia neįtikėtinai keista akmens sandara. Jei į jį pažvelgtume pro specialų mikroskopą, pamatytume, kad jis nelygus ir akytas lyg kokia apelsino žievė. Pro skylutes jis veikia aplinką. Liesdamasis jis iš organizmo sugeria kenksmingus cheminius junginius ir reguliuoja medžiagų apykaitą ląstelėse.

 

Kas netinka pirtims?

 

Pirtims netinka sluoksniuotos struktūros, turį akimi nematomų įtrūkimų rieduliai. Jokiu būdu negalima naudoti kur papuolė pririnktų akmenų, nes gali pasitaikyti sudėtyje turinčių tokių mineralų, kurie veikiami aukštos temperatūros išskirs nuodingas dujas.

Pirčių ir saunų krosnims, kaip žinome, geriausiai tinka kiek įmanoma vienalytiškesni vulkaninės kilmės akmenys. Nė vienas akmuo pirtyje nepralenkia nevulkaninės kilmės mineralo - žadeito. Jis yra ypač saugus, nes lydosi aukštoje temperatūroje, vienalytiškumas siekia iki 90 proc. palyginti su kitais akmenimis, yra gerokai ilgaamžiškesnis už įprastai pirtyse naudojamus.

 

Kodėl žadeitą verta rinktis?

 

Žadeitas populiarus ne tik prestižinėse gydomosiose pasaulio saunose. Daugelis savo sveikata besirūpinančių žmonių šio akmens įsigyja savo namų pirtims.

Dėl žadeito akmens įsigijimo teiraukitės mūsų telefonu.

Kontaktai

 

UAB "ELUCIDA" Pirčių pasaulis

Kaunas Draugystės g 19.
Vilnius Žirmūnų g. 68,

Tel. 865761711 Kaunas
Tel. 865750074 Vilnius
El. paštas: kaunas@pirciupasaulis.lt
vilnius@pirciupasaulis.lt

 

 
UA-72377765-1