fbpx

Pirčių projektavimas

Pirčių projektavimas: svarbiausi pirties projekto etapai

 

Visada svajojote turėti jums priklausančią pirtelę, kurioje galėtumėte jaukiai vakaroti? Užteks apie tai svajoti, metas imtis darbų. Pirčių projektavimas – procesas, kuris jūsų svajonę pavers tikrų tikriausia realybe. Tačiau prieš tai, būtinai susipažinkite su svarbiausiais jo etapais.


Projekto vizija


Prieš pradedant ką nors kurti, labai svarbu turėti viziją – t.y., žinoti, kokio rezultato norite. Ne išimtis ir atvejis, kuomet norite turėti nuosavą  pirtį. Tačiau reikia akcentuoti, kad nemaža dalis savo pirtį norinčių turėti žmonių, neturi tikslios ir aiškios vizijos arba tik iš dalies žino, kokio rezultato pageidauja. Jei ir jūs esate vienas iš tų, kuris neturi tikslios vizijos, pats metas ją susikurti. Siekiant šio tikslo, pravartu sau atsakyti į  šiuos klausimus: kas naudosis pirtimi (sveiki bei darbingo amžiaus asmenys, vaikai, seneliai, neįgalūs žmonės; kiek daugiausiai žmonių vienu metu  lankysis pirtyje; ar bus vanojamasi; ar pirtis bus nuomojama; ar bus atliekamas masažas ir SPA procedūros; kaip dažnai bus kūrenama pirtis?  Aiškūs ir konkretūs atsakymai į šiuos klausimus,  sukurs tikslią viziją, kuri beliks tik įgyvendinti.
Na, o turint  viziją, nesunku parengti ir projektą, apsvarstant tam tikrus variantus.


Projekto parengimas


Projekto parengimas yra glaudžiai susijęs su atsakymais, kuriuos pateikėte į išvardintus klausimus kitais žodžiais tariant, šie atsakymai -  gairės, padėsiančios parengti projektą.  Labai svarbu jų laikytis ir priimti jas atitinkančius sprendimus: kuo daugiau žmonių lankysis vienu metu pirtyje, tuo didesnė ji turėtų būti; jei  joje lankysis vaikai, seneliai ar neįgalūs asmenys, pirtį projektuoti reikėtų vykdant specifinius reikalavimus; jei pirtyje bus vanojamasi, nepamirškite įrengti kuo platesnių bei žemiau esančių gultų; jei bus atliekami masažai bei SPA procedūros, numatykite tam vietą, parinkite tinkamą inventorių bei reikmenis.


Išplanavimas


Išplanavimas – dar vienas, ne ką mažiau svarbus etapas. Visai nesvarbu, ar  pirtis bus skirta tik jūsų reikmėms, ar nuomai, verta atminti, kad ji turi turėti 3 skirtingų temperatūrų patalpas: kaitinimuisi; prausimuisi, masažui bei SPA procedūroms; o taip pat ir poilsiui. Na, o tuo atveju, jei pirtis bus skirta nuomai, nepamirškite priimti sprendimų, kurių dėka tinka nukreiptumėte žmonių srautus,  taip pat iš anksto apgalvokite, kur bus išdėstyti sanmazgai, svarbus yra ir jų kiekis bei žmonių kiekio santykis, apgalvokite, kur bus poilsio zonos.


Garinė


Tai – svarbiausia pirties vieta, todėl jos projektavimui turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. Labai svarbu, kad ji atitiktų šiuos reikalavimus: priešgaisrinius, ergonominius, estetinius, energetinius, higieninius.


Apšvietimas


Tinkamai parinkti apšvietimo sprendimai ne tik garantuos kokybišką poilsį, bet ir mažesnius kaštus, jaukią aplinką.


Interjero gairės


Svarbią dalį užima ir interjeras. Norite, kad viskas derėtų? Naudokite tos pačios rūšies medieną. Atminkite, kad poilsio erdvėms, o taip pat toms erdvėms, kuriose bus atliekamos SPA procedūros, reikėtų skirti ypatingą dėmesį jų puošybai. Šiam tikslui idealiai tiks drėgmės  nebijantys augalai, iš plastiko, marmuro, stiklo ar medienos pagamintos interjero detalės, jaukumo suteiks žvakės, smilkalai, kvepiančios pagalvėlės. Nebijokite spalvų – gali vyrauti bent 2 – 3 skirtingos spalvos ir jų atspalviai. Tokiu būdu sukursite ypač puošnią, nenuobodžią erdvę.


Kaip  matyti, pirties projektavimas – atsakingas procesas, susidedantis iš įvairių etapų. Būtent dėl šios priežasties, verta pagalvoti apie profesionalias projektavimo paslaugas.  Etapai, už kuriuos nuo pradžios iki  galo galite būti  atsakingi patys, yra projekto vizija bei  pirties interjeras. Visus kitus etapus verčiau patikėti profesionalams, kurie suprojektuos pirtį, atitinkančią jūsų poreikius bei pageidavimus.

Kontaktai

 

UAB "ELUCIDA" Pirčių pasaulis

Kaunas Draugystės g 19.
Vilnius Žirmūnų g. 68,

Tel. 865761711 Kaunas
Tel. 865750074 Vilnius
El. paštas: kaunas@pirciupasaulis.lt
vilnius@pirciupasaulis.lt

 

 
UA-72377765-1