fbpx

Pirties aksesuarai

Pirties aksesuarai: trumpai apie jų įvairovę ir patarimai, kaip išsirinkti.

 

Ko gero, daugelis sutiks, kad yra malonu po sunkios darbo savaitės pasilepinti ir pirties malonumais. Tačiau, kad poilsis būtų iš tiesų nepakartojamas, būtina iš anksto pasirūpinti tinkamais pirties reikmenimis. Jei turėsite vertingų žinių apie jų įvairovę bei atkreipsite dėmesį į šiuos patarimus, galėsite būti  tikri, kad jūsų pirtyje – patys geriausi reikmenys.


Pirties akmenys


Pirties akmenys – vienas pagrindinių jos akcentų, kadangi vaidina ypač svarbų vaidmenį. Tam, kad pirtyje būtų sukurtas poilsiui tinkamas mikroklimatas, neturi būti ypač karšta (sausas karštis ims deginti, tokiu būdu sukeldamas nemalonius pojūčius). Būtent dėl šios priežasties karščio pojūtį šioje patalpoje būtina išgauti didinant drėgmės lygį. Tai padaryti galima ant akmenų pilant vandenį, trumpiau tariant, būtent pirties akmenų dėka sukursite tinkamiausią mikroklimatą. Nežinote, kokį akmenį pasirinkti? Tikrai neprašausite pro šalį pasirinkę žadeitą. Tai – ypač populiarus pasirinkimas, turintis privalumų: pasižymi gydomosiomis savybėmis (teigiamai veikia organizmą, atpalaiduoja); nesusidarys matomas garas.


Termometras


Vargu, ar pirtį bus galima vadinti visiškai įrengta, jei joje nebus termometro. Šis prietaisas reikalingas tam, kad žinotumėte, kokia yra tiksli temperatūra šioje patalpoje. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad pastaruoju metu  siūloma įsigyti ypač dailių bei dekoratyvių termometrų, tad tokie turi ne tik praktinę, bei ir estetinę reikšmę. Na, o kad jų rodoma temperatūra iš tiesų būtų tiksli ir atspindėtų realybę, reikia žinoti, kur termometras turi būti kabinama. Tinkamiausia vieta jam – labiausiai nutolusi nuo pečiaus, kabinama sėdinčio žmogaus veido lygyje.


Vantos


Vantos – dar vienas pirties akcentas, kuris turi ir estetinę reikšmę (puikiai papuoš pirties interjerą), tačiau svarbiausia -  panaudoti vantą praktiškai. O tai daryti tikrai verta – iš kokybiškos žaliavos pagamintos vantos turi daug privalumų. Egzistuoja ypač didelis vantų pasirinkimas, tad  rinktis reikėtų atsižvelgiant į savo poreikius. Jei norite tradicinės vantos, rinkitės pagamintą iš klevo, liepos, ąžuolo, uosio ar beržo, tuo tarpu, jei norite kažko naujo ar egzotiško, dėmesį atkreipkite į serbentų, dilgėlių, jazminų, obelų šermukšnines vantas. Dar vienas patarimas: jei vanoti ruošiatės kitą žmogų, vanta turėti būti tokio pat ilgio, koks yra atstumas nuo alkūnės linkio iki pirštų, tuo tarpu, jei vanta naudositės patys, tai daryti bus kur kas patogiau, jei rinksitės bent 20 cm ilgesnę.


Kubilai, kibirai bei samčiai


Pirtis neįsivaizduojama be vandens. Jam pasemti skirti kubilai, kibirai bei samčiai. Norite ypač natūraliai atrodančių bei sveikų šių pirties reikmenų? Rinkitės pagamintus iš bambuko medienos, tuo tarpu, jei norite tokių, kurie tarnautų ypač ilgai, dėmesį atkreipkite į metalinius.


Pirties kepurė


Prieš  lepindamiesi pirties teikiamais malonumais, nepamirškite ir dar vienos detalės. Tai – pirties kepurė. Pastaroji reikalinga tam, kad apsaugotų galvą nuo pernelyg didelio karščio. Neprašausite pro šalį pasirinkę iš natūralus audinio pasiūtą kepuraitę – lininę, medvilninę ar vilnonę. Nepamirškite tinkamai įvertinti ir dydžio (svarbu,  nepasirinkti per didelės - ims kristi, tad bus nepatogu, tuo tarpu, per mažo dydžio kepuraitė sukels diskomfortą). Vis dėlto,  pirties kepuraitės neprireiks tuo atveju, jei jūsų pirtyje bus žadeito akmenys. Pastarieji sukuria ypač palankų, ne per karštą klimatą, tad  nebūtina apsaugoti galvą nuo pernelyg didelio karščio papildomomis priemonėmis.


Kūno šepečiai bei kempinės


Kokybiški kūno šepečiai  bei kempinės yra idealios priemonės tobulam kūno masažui. Siekiant kuo geriausio efekto, verta rinktis šepečius bei kempines, pagamintas  iš natūralus pluošto.


Eteriniai aliejai


Kad poilsis pirtyje iš tiesų būtų karališkas, nepamirškite ir kokybiškų eterinių aliejų. Pastarieji yra ypač naudingi – ne tiks  apgaubs maloniais aromatais, bet ir atneš dar daugiau naudos. Pavyzdžiui, eukalipto eterinis aliejus palengvins kvėpavimą, citrinių, mandarinų, apelsinų – suteiks žvalumo bei energijos; tuo tarpu levandų, rožių eteriniai aliejai padės atsipalaiduoti ir nuramins, o kedro ar pušų – sukurs tokią nuotaiką, tarsi leistumėte laiką ne pirtyje, o miške. Taigi, belieka tik atkreipti dėmesį į savo poreikius ir susikurti atitinkamas sąlygas bei nuotaiką poilsiui pirtyje.


Pirties akmenys, termometras, vantos, kepurės, kūno šepečiai bei eteriniai aliejai – tai viskas, ko reikia kokybiškam laiko praleidimui pirtyje.

Kontaktai

 

UAB "ELUCIDA" Pirčių pasaulis

Kaunas Draugystės g 19.
Vilnius Žirmūnų g. 68,

Tel. 865761711 Kaunas
Tel. 865750074 Vilnius
El. paštas: kaunas@pirciupasaulis.lt
vilnius@pirciupasaulis.lt

 

 
UA-72377765-1