fbpx

Pirties įrengimas

Pirties įrengimas: reikšmingi patarimai ir dažnai daromos klaidos

Esate iš tų žmonių, kurie žino apie pirties malonumų teikiamą naudą bei mėgsta būtent taip praleisti laisvą laiką? Tokiu atveju verta turėti nuosavą pirtį. Tačiau, kad pavyktų ją įsirengti kokybiškai, verta dėmesį atkreipti į šiuos patarimus bei sužinoti, kokios klaidos yra daromos dažniausiai. Tai ir padarysime netrukus.


Keletas patarimų puikiam rezultatui


Tiksliai paskaičiuokite pirties krosnelės galingumo bei pirties ploto santykį.


Vienas esminių reikalavimų kurio reikėtų paisyti, norint, kad pirtyje laiką būtų galima praleisti kokybiškai bei maloniai, yra  užtikrinti, kad pirtyje – optimali temperatūra bei pakankamas garų kiekis. Jei temperatūros  ir garų bus per mažai, nepajusite visos galios, kurią galėtų suteikti pirtis, tuo tarpu, jei karštis bus per didelis,  jis ims alinti, kelti diskomfortą. Būtent todėl labai svarbu parinkti tinkamo galingumo pirties krosnelę. Tai padaryti bus nesunku, jei teisingai apskaičiuosite pirties ploto bei krosnelės galingumo santykį. Pagrindinė taisyklė, kurios svarbu nepamiršti – kuo didesnis pirties plotas, tuo galingesnės krosnelės reikės.


Pasirinkite labiausiai tinkančias pirties dailylentes


Vienas svarbiausių pirties interjero akcentų yra pirties dailylentes. Labai svarbu išsirinkti tinkamiausias, tačiau, kad tai galėtumėte tai padaryti, reikia žinoti keletą detalių. Bene pats populiariausias pasirinkimas yra iš liepos bei drebulės pagamintos lentelės, tuo tarpu tie, kurie nori  susikurti ypač prabangų interjerą, gali rinktis iš kedro pagamintas dailylentes. Neprašausite pro šalį pasirinkę kuo storesnes lenteles – tokiu atveju naudingiausios medienos savybės  veiks dar efektyviau, be to, ilgiau tarnaus. Labai svarbu žinoti, kaip jas kalti. Pasirodo, dailylentes turėtų būti kalamos vertikaliai, tačiau 1 – 2 paskutinės dailylentės (einančios pažeme),  verta kalti horizontaliai – tuomet, jas, patamsėjusias nuo drėgmės, bus paprasta pakeisti. Be to, tai padarysite labai greitai – sugaišite vos keliolika minučių. Tačiau  svarbu atminti, jog prieš pradedant kalti sienas šiomis lentelėmis, būtina atlikti pašiltinimo procesą.  Šiam tikslui idealiai tinka akmens vata.


Apie pirties gultus


Ką  pirčių įrengimo ekspertai sako apie gultus? Keletas svarbių detalių, padėsiančių pasiekti patį geriausią rezultatą:


• pirties interjeras atrodys tvarkingai bei harmoningai, jei gultai bus pagaminti iš tos pačios rūšies medienos, kaip ir dailylentės;
• pirmenybę teiksite sėdimoms prities procedūroms? Tokiu atveju gultus įrenkite aukščiau bei  mažesnio ploto;
• mėgstate vanotis? Tuomet gultus reikėtų įrengti žemiau bei platesnius;
•norite tamsesnio interjero? Dailylentes bei gultus impregnuokite specialiu aliejumi – spalva patamsės maždaug keliais tonais.


Ir nors kiekvienas, kuris nusprendžia, kad nori turėti nuosavą pirtelę, tuo atveju, jei atsisako profesionalų paslaugų, prieš pradėdamas įrengimo darbus, perskaito nemažai naudingos informacijos ar peržiūri daugybę įrašų, reikia akcentuoti, kad tam tikrų klaidų vis dėlto nepavyksta išvengti. Dažnai sakoma, kad išmintingi mokosi iš svetimų klaidų.

Tad kokios yra dažniausios pirties įrengimo klaidos?


Užtikrinamas tik vienas oro judėjimas


Labai svarbu užtikrinti idealų oro judėjimą. Tai padaryti tinkamai pavyks tik tuo atveju, jei bus užtikrinti ne vienas, o du judėjimai: pirmas  - garinės viduje (svarbu užtikrinti oro judėjimą ratu); antras – į garinę ir iš jos (svarbu užtikrinti, kad oras pasikeistų bent 4 – 6 kartus per valandą).


Neužkertamas  kelias drėgmės plitimui į kitas patalpas.


Be ko jau ko, tačiau be drėgmės pirties neįsivaizduojama. Būtent  su ja ir yra susijusi dar viena klaida, kurią labai dažnai daro žmonės, nusprendę įsirengti pirtį – neužkertamas kelias jos plitimui į kita patalpas. Tai padaryti pavyks tuo atveju, jei į  pirties sienas įdėsite aliuminizuoto popieriaus lakštus, o tarp dailylenčių ir popieriaus lakštų paliksite maždaug 2 cm tarpelius tam, kad į jį galėtų patekti oras.


Pasirenkama netinkama  medienos rūšis


Mūsų šalyje yra ypač vertinama ąžuolo bei beržo mediena, todėl paprastai žmonės ją stengiasi panaudoti kone visiems gyvenimo atvejams. Tačiau to nereikėtų daryti, kuomet kalba eina apie pirties įrengimą -  ąžuolo bei beržo mediena yra pernelyg sunki, be to, teks sunaudoti kur kas daugiau kuro tam, kad įšildytumėte iš šių medžių pagamintas dailylentes. Būtent dėl šios priežasčių  verta rinktis lengvesnę medieną, pavyzdžiui,  liepos.


Pasinaudokite šiais patarimais išvenkite dažniausiai daromų klaidų ir mėgaukitės sveiku be maloniu poilsiu kokybiškai įrengtoje pirtyje.

Kontaktai

 

UAB "ELUCIDA" Pirčių pasaulis

Kaunas Draugystės g 19.
Vilnius Žirmūnų g. 68,

Tel. 865761711 Kaunas
Tel. 865750074 Vilnius
El. paštas: kaunas@pirciupasaulis.lt
vilnius@pirciupasaulis.lt

 

 
UA-72377765-1