fbpx

Pirties elektrinės ir malkinės krosnelės, krosnys, pečiai

 

Kokią krosnelę geriau rinktis būsimai pirčiai, šildomą malkomis ar elektra?

 

Dažnas mūsų klientas susiduria su šiuo klausimu rinkdamasis krosnelę savo pirčiai. Tad tam, kad padėtume jums lengviau apsispręsti, šiame straipsnyje aptarsime esminius krosnelių kriterijus, palyginsime jų savybes bei tipus.

 

Krosnelių eksplotacijos bei įrengimo ypatumai

 

Pagrindinis dalykas ko reikia malkinei krosnelei – kaminas.

Na o elektrinei visai kiti reikalavimai. Jai reikia didelio elektrinio galingumo (dažniausiai jungiama į trifazį įvadą). Elektrinė krosnelė yra tinkama ir net labai mažai patalpai.

Tai dažnai lemiami dalykai lemiantys renkantis krosnelės tipą. Na o malkinė krosnelė labiau tinkama didesnėms patalpoms (pradedant nuo 4m2 ploto).

 

Trumpai apie šilumą ir garą pirtyje

 

Pagrindinė taisyklė įsirengiant pirtį – pirtyje turi būti kuo mažiau metalo ir daugiau akmenų. Šis principas svarbus būtent todėl, nes įkaitęs metalas spinduliuoja teigiamuosius jonus į žmogaus organizmą (jie nėra naudingi žmogaus organizmui, nes alina), na o įkaitę akmenys anaiptol skleidžia mūsų kūnams naudinguosius neigiamuosius jonus. Elektrinių krosnelių kaitinimo elementai visada įkaista iki raudonumo, nepaisant to kad aplink yra akmenys, ji taip pat stipriai įkaitina ir metalines savo dalis. Na o malkinė krosnelė ne taip įkaista. Joje pagrindinė šiluma keliauja į akmenis, o nuo įkaitusių akmenų mūsų kūnus pasieka naudingieji neigiamieji jonai.

Tačiau tai nėra kažkoks standartas kuriuo reikėtų vadovautis. Krosnelių yra įvairių, tad daugiau reikėtų gilintis į jų savybes. Elektrinė krosnelė su šilumą izoliuojančiu korpusu ir dideliu akmenų kiekiu gali rimtai nusverti gana griozdišką malkinę krosnelę.

Svarbu jos pilamas vanduo patektų ant akmenų, o ne ant greta esančių metalinių krosnelės konstrukcijų. Metalo garas tikrai nepridės pliusų Jūsų savijautai.

Lepinkite savo kūną tikru garu. (Švelnų garą padės pajusti ant krosnelės viršaus išdėliotas Žadeito akmuo).

 

Patogus naudojimas

 

Tikrai daugelis iš mūsų pasakytų, jog elektrinė pirties krosnelė šimtą kartų geresnė už malkinę savo lengvu naudojimu.

Taip, elektrinę krosnelę tikrai lengva naudoti, jai nereikia ruošti malkų, nereikia jos stebėti ir laukti kol išsikūrens. Ji švaresnė, valdoma valdymo pultu, kuriame galima nustatyti norimą temperatūrą, drėgnumą, pirtinimosi laiką. Naujausiose net galima rasti funkciją, kuria galite nusistatyti laiką, kada krosnelė turi būti pasiruošusi pirties procedūroms. Tai puiku! Užeini ir mėgaujasi maloniu ir drėgnu oru.

Tačiau nepamirškime ir didžiausių malkinėmis krosnelėmis kaitinamų pirčių. Juk pirties krosnies kurenimas nuo seno buvo laikomas tikru ritualu. Tai mūsų tradicijos, kurių neturėtume pamiršti.

Sklindantis medienos kvapas, laukianti šeimos ar draugų kompanija, pokalbiai – visa tai neatsiejama. Taip pat malkinė krosnelė galima sakyti yra ekonomiška ir ekologiška. Juk kūrename malkomis, kurias dažniausiai žmonės parsiveža iš sodybų, netoliese esančių miškų ir girių.

 

Saugumo kriterijai

 

Saugumo reikalavimai taikomi tiek elektrinėms, tiek malkinėms pirties krosnelėms. Malkinėms krosnelėms yra skiriamas didesnė saugumo kontrolė (didesnis saugusis atstumas nuo krosnelės bei dūmtraukio, stipresnių nudegimų galimybė prisilietus prie karštų krosnelės paviršių).

Na o elektrinėse šie kriterijai daug mažesni (ji šiek tiek saugesnė nei malkinė).

Bet žinoma viskas priklauso nuo pirties savininko įpročių ir gebėjimo laikytis saugumo bei tvarkingumo.

 

Papildomos krosnelių funkcijos

 

Elektrinės pirties krosnelės turi papildomų funkcijų tokių kaip:

Garo generatorius (Jis pirtyje sureguliuoja norimą drėgmę)

Tam tikro tipo elektrinės krosnelės gali tarnauti kaip patalpos šildytuvas

Eterinių aliejų skleidėjai

 

Malkinių krosnelių priedai būtų:

Plati pakura su židinio funkcija (iš priešpirčio)

Vandens šildytuvas (primontuojamas bakelis vandeniui šildyti)

Labai daug funkcijų tikrai nėra, tačiau jos gana svarbios ir lemiančios pirties krosnelės pasirinkimui. Jei sunku išsirinkti patiems, bet kada konsultuokitės su pirčių specialistai. Jie padės Jums pasiekti maksimalių tikslų įgyvendinimo.

 

Musu-irengtos-pirtys-1.jpgMusu-irengtos-pirtys-2.jpgMusu-irengtos-pirtys-3.jpgMusu-irengtos-pirtys-4.jpgMusu-irengtos-pirtys-5.jpgMusu-irengtos-pirtys-6.jpgMusu-irengtos-pirtys-7.jpgMusu-irengtos-pirtys-8.jpgMusu-irengtos-pirtys-9.jpgMusu-irengtos-pirtys10.jpgMusu-irengtos-pirtys-11.jpgMusu-irengtos-pirtys-12.jpgMusu-irengtos-pirtys-13.jpgMusu-irengtos-pirtys-14.jpgMusu-irengtos-pirtys-15.jpgMusu-irengtos-pirtys-16.jpgMusu-irengtos-pirtys17.jpgMusu-irengtos-pirtys18.jpgMs_rengtos_pirtys_28.jpgMs_rengtos_pirtys_27.jpgMs_rengtos_pirtys_23.jpgMs_rengtos_pirtys_20.jpgMs_rengtos_pirtys_19.jpgMs_rengtos_pirtys_31.jpgMs_rengtos_pirtys_29.jpgMs_rengtos_pirtys_22.jpgMs_rengtos_pirtys_30.jpgMs_rengtos_pirtys_26.jpgMs_rengtos_pirtys_24.jpgMs_rengtos_pirtys_21.jpgMs_rengtos_pirtys_25.jpg

Kontaktai

 

UAB "ELUCIDA" Pirčių pasaulis

Kaunas Draugystės g 19.
Vilnius Žirmūnų g. 68,

Tel. 865761711 Kaunas
Tel. 865750074 Vilnius
El. paštas: kaunas@pirciupasaulis.lt
vilnius@pirciupasaulis.lt

 

 
UA-72377765-1