fbpx

Pirties krosnelės

Pirties krosnelė yra pati svarbausia šio statinio dalis, nuo kurios priklauso pirties mikroklimatas, pirties procedūrų kokybė.

Renkantis pirties krosnelę svarbu atsižvelgti į tokius parametrus:

 

Pirties krosnelės dydį reikia pasirinkti tokį, kad sukauptos krosnelės šilumos užtektų pirties procedūroms ir pačios pirtelės išdžiovinimui po procedūrų;

Pirties krosnelė taip pat turi sušildyti pakankamą kiekį vandens, kad besinaudojantiems pirties teikiamais malonumais, užtektų vandens nusiprausti;

Labai svarbu, kad pirties krosnelė neskleistų smalkių, turėtų apsauginę tvorelę, kuri apsaugotų nuo prisilietimo ir galimo nusideginimo;

Pirties krosnelė privalo turėti akmenų įkrovą,ant kurios būtų galima užpilti vandens.

Pirties krosnelės gali būti įvairių tipų: periodinio kūrenimo pirties krosnelės, elektrinės pirties krosnelės ir nuolatinio veikimo pirties krosnelės.

 

Akumuliacinės pirties krosnelės: tai tradicinės pirties krosnelės, naudojamos pirtyje daugelį metų. Tokios krosnelės kūrenamos periodiškai – po vieną kūrenimą prieš kiekvieną pirties seansą. Kuo didesnės akumuliacines pirties krosnelės, tuo daugiau jos sukaupia šilumos, tačiau reikia ir daugiau laiko tokias krosneles iškūrenti. Naudojant tokias krosneles akmenys smarkiai įkaista, akmenų temparatūra gali siekti nuo 600 iki 1000 laipsnių.

 

Elektrinės pirties krosnelės: šios krosnelės yra labai kompaktiškos, lengvai valdomos, nereikalauja ypatingos priežiūros. Didelė krosnelių įvairovė (didelės ir mažos, kabinamos ant sienos ir pastatomos ant grindų, su įvairiais valdymo pultais, su garo generatoriais ir be jų, tinkančios tiek saunoms, tiek garinėms pirtims) leidžia patenkinti kiekvieno kliento poreikį. Bendra visų elektrinių pirties krosnelių savybė – visose krosnelėse šilumą skleidžia vamzdiniai kaitinimo elementai, kurie įkaista nuo 300 iki 700 laipsnių. Ant visų elektrinių pirties krosnelių akmenų galima pilti vandenį ir išgauti garą. Šios krosnelės yra labai universalios, nes leidžia naudojant viena krosnelę naudotis įvairių tipų pirtimis – nuo švelnios garinės pirtelės iki karštos saunos.

 

Nuolatinio veikimo krosnelės: tokio tipo krosnelės yra labai paplitusios dėl savo paprastumo. Tokią krosnelę kūrenti ir naudotis pirtimi galima tuo pačiu metu, tačiau tokios krosnelės stipriai įkaitina orą, net ir nepilant vandens ant akmenų. Todėl nuolatinio veikimo krosnelės labiau tinka sausoms ir karštoms pirtims.

 

Kontaktai

 

UAB "ELUCIDA" Pirčių pasaulis

Kaunas Draugystės g 19.
Vilnius Žirmūnų g. 68,

Tel. 865761711 Kaunas
Tel. 865750074 Vilnius
El. paštas: kaunas@pirciupasaulis.lt
vilnius@pirciupasaulis.lt

 

 
UA-72377765-1