fbpx

Pirties projektavimas ir įrengimas

Pirmiausia reikėtų numatyti, koks turėtų būti pirties išplanavimas ir kur ją planuojate įrengti. Svarbu numatyti skaičių žmonių, kurie galės vienu metu pirtintis pirtyje, taip pat žmonių skaičių galintį leisti laiką priešpirtyje. Svarbus aspektas ir pirties kaitinimo pasyvumas ir aktyvumas, ar pirtyje planuojamas pirtinimąsis ramus, pasyvus, ar anaiptol aktyvus, su įvairiomis pirties procedūromis, perimusi vantomis ir kt. Jei pirtyje planuojate pirtintis tradiciškai su vanojimusi  vantomis, Jums reikėtų numatyti tai, ir įrengti pirtį taip, kad ji būtų patogi pirtininkui. Juk pirtininku galite būti Jūs! Jei pirtį planuojate įrengti nuomai ir joje priimti poilsiautojus, labai svarbu apgalvotai ir patogiai suplanuoti bei  įrengti pagalbines poilsio patalpas, parinti  tinkamą šildymo sistemą bei pakankamą karšto vandens tiekimą. Taip pat labai aktuali būsimos pirties aplinka. Šių laikų žmogui pirtis tampa vis labiau vertinama kaip poilsio, relaksacijos objektas, todėl reikėtų apgalvoti apie įdomius sprendimus įrengiant poilsio zonas pasėdėti, atsipūsti po pirties. 

 

Pirties įrengimo vieta

 

Viena svarbiausių taisyklių projektuojant pirtį – teisingai parinkta pirties įrengimo vieta. Nuo tinkamai parinktos vietos priklauso ir pastato dydis bei forma.

Pirčiai įrengti puikiai tinka vieta netoli vandens telkinių, upių ar ežerėlių. Tai ir patogu, ir puiki pramoga pirties lankytojams ( vasarą nusimaudyti po pirties ir užsiimti aktyviomis sporto pramogomis lauke, o žiemą po pirties šokti į eketę.). Puiku, jei pirties vieta numatoma aukštesnėje sklypo dalyje, taip galime tikėtis daug geresnio nešvaraus vandens nuotėkio. Pigiausias variantas vandens tiekimui į pirtį – vandens pumpavimas iš greta esančio vandens telkinio ar šulionio.

Pakrančių apsaugos zonose, kurios šiuo metu yra 5-25 metrų pločio, yra leidžiama statyti ne didesnę kaip 25 m2 pirtį asmeniniam naudojimui, be rūsio ir ne auksštesnę kaip 4 metrai. Tokiu atveju pirtį leidiama statyti šioje zonoje tik su esamo regiono apsaugos depatamentu. Didesnę pirtį leidžiama statyti atokiau kaip 100metrų atstumu nuo esamo vandens telkinio.

Labai svarbu numatyti visus pirties eksploatacinius punktus (vandens tiekimą, elenktrą, nuotėkų pašalinimą, šildymo sistemą ir kt.). Jei pirtį planuojate šildyti tik tada, kai pirtinsitės, o tada kai ja nesinaudosite nebus palaikoma teigiama temperatūra pirtyje, kiekvieną kartą po pasipirtinimosi privalėsite iš vandentiekio sistemos išleisti visą vandenį. Gerai, jei pirtis statoma šalia gyvenamojo namo ir jos šildymas prijungiamas prie namo šildymo sistemos. Tokiu atveju Jums nereikia rūpintis atskiru pirties patalpos šilumos palaikymu.

 

Musu-irengtos-pirtys-1.jpgMusu-irengtos-pirtys-2.jpgMusu-irengtos-pirtys-3.jpgMusu-irengtos-pirtys-4.jpgMusu-irengtos-pirtys-5.jpgMusu-irengtos-pirtys-6.jpgMusu-irengtos-pirtys-7.jpgMusu-irengtos-pirtys-8.jpgMusu-irengtos-pirtys-9.jpgMusu-irengtos-pirtys10.jpgMusu-irengtos-pirtys-11.jpgMusu-irengtos-pirtys-12.jpgMusu-irengtos-pirtys-13.jpgMusu-irengtos-pirtys-14.jpgMusu-irengtos-pirtys-15.jpgMusu-irengtos-pirtys-16.jpgMusu-irengtos-pirtys17.jpgMusu-irengtos-pirtys18.jpgMs_rengtos_pirtys_28.jpgMs_rengtos_pirtys_27.jpgMs_rengtos_pirtys_23.jpgMs_rengtos_pirtys_20.jpgMs_rengtos_pirtys_19.jpgMs_rengtos_pirtys_31.jpgMs_rengtos_pirtys_29.jpgMs_rengtos_pirtys_22.jpgMs_rengtos_pirtys_30.jpgMs_rengtos_pirtys_26.jpgMs_rengtos_pirtys_24.jpgMs_rengtos_pirtys_21.jpgMs_rengtos_pirtys_25.jpg

Kontaktai

 

UAB "ELUCIDA" Pirčių pasaulis

Kaunas Draugystės g 19.
Vilnius Žirmūnų g. 68,

Tel. 865761711 Kaunas
Tel. 865750074 Vilnius
El. paštas: kaunas@pirciupasaulis.lt
vilnius@pirciupasaulis.lt

 

 
UA-72377765-1