fbpx

Pirties istorija VII dalis

Kaimo turizmo sodybos su sveikatinančiomis pirtimis koncepcija

 

Kaimo turizmo sodybą su sveikatinačiomis pirtimis turėtų sudaryti lietuviškų garinių pirčių atskirų statinių kompleksas:
1.    Oficina  su administracijos patalpomis, biblioteka, sandėliais įrangai ir priemonėms, skalbykla, lyginimo kambariu, WC, dušo kambariais.
2.   Mitybos blokas su vasaros sale ir žiemą šildomomis patalpomis: valgyklos sale, baru ir virtuve su reikalingomis patalpomis (virtuve, daržovių apdirbimo cechu, bakalėjos ir daržovių sandėliais, WC lankytojams, WC virtuvės darbuotojams, dušine virtuvės darbuotojams, virtuvės darbuotojų persirengimo kambariu, sanitarinių reikmenų sandėliuku. Gerai būtų iš anksto įrengti gerus rūsius maisto atsargoms ir gėrimams laikyti.
3.    Viešbutis. Pradžioje gali būti pigesni namukai ant ratų, vėliau galima statyti stacionarius atskirus pastatus.
4.    Apsaugoma automobilių aikštelė.
5.    Kempingas su galimybe prisijungti prie elektros, vandentiekio, kanalizacijos.
6.    Piknikų rengimo vietos su stacionariais židiniais.
7.    Pirčių centras su nusirengimo kambariais, dušais prausimuisi (lankytojai centriniame pastate nusirengia, nusiprausia, gauna specialius apdangalus (chalatus, paklodes, rankšluosčius) ir jais apsisiautę eina į pasirinktas pirtis, WC, masažo kambarius su įvairių rūšių (grikių, lauko gėlių, liepų, miško, viržių) medaus masažais, baigiamuosius raminamuosius masažus su  lietuviškų eterinių augalų aliejais, medikų kabinetu, pirčių tarnautojų ir vanotojų patalpa, parduotuve pirties kepurėms, pirštinėms, vantoms, eteriniams aliejams, vaistažolių  antpilams, medumi masažui ir kitoms pirčių priemonėms (54 gydomųjų augalų vantos su lietuvišku vantų pėrimuisi paruošimu bei ypatinga pėrimo procedūrų receptūromis, 60 vaistažolinių augalų nuovirų ir antpilų, giros, alaus, medaus skiedinių sveikatinančios garinės inhaliacijos su naudojimosi receptūromis, klientų poilsio kambariais, sveikatinančio alaus baru.

 

Toliau nuo centrinio pastato arčiau vandens telkinių reikėtų statyti pirtis. Užtvenktuose upeliuose šalia pirčių galima įrengti tvenkinius maudymui pasipėrus, taip pat jame būtų galima laikyti upėtakius, vėžius.

 
   Indėnišką pirtį - vigvamą su sausa vaistažolių inhaliacija,
   Infraraudonųjų spindulių pirtį,
   Japonišką o-furo pirtį. Tradicinė japoniška pirtis yra dideli kubilai su karštu ir šaltu vandeniu. Joje patarnauja mergaitės – juna, kurios moka plaušinėmis nutrinti kūną nuo senos odos ir masažuoti muilo putomis. O-furo pirtyje kaitinamąsi karšto vandens kubile, darant sau veido ir kaklo masažą bei kriomasažą. Čia taip pat turėtų būti atliekamas japoniškas organizmo kaitinimas kedro drožlių, išmaišytų su vaistažolėmis, voniose, kur drožlės iš apačios kaitinamos garu, o vėliau masažuojama ant pakaitinto jūros akmenukų gargždo.
   Japonišką sento pirtį,
   Romėnišką pirtį – termą,
   Rusišką pirtį (duonkepę krosnį su šiaudais įkaitinta landa),
   Suomišką sauso oro pirtį – sauną,
   Tailandietišką putų pirtį,
   Turkišką pirtį,
   Druskos pirtį – 48 laipsnių karščio. Druska, pilama ant kūno, suteikia nepakartojamą efektą odai, ją natūraliai išvalo, sudrėkina ir atjaunina. Jūsų oda taps švari ir kūdikiškai švelni.
   Vandens baseiną su kaskadomis, vandens masažuotojais ir pan.,
   Vonias  - džiakuzi, perlinę, masažinę ir pan.
   Įvairiausius dušus (šarko, kontrastinius, apliejamuosius, patrankinius ir pan.),

 

O jei dar šiame komplekse būtų siūloma aromatoterapija, adatų terapija, kaulų terapija, reiki ritualai, meditacijos, gydomosios dietos, riebalų deginimo procedūros ir dietos, japoniška ir kiniška arbatų gėrimo ceremonijos, lietuviškos procedūros gydymu alumi, rytietiški jaunystės eliksyrai ir pan.,  - tada visas pasaulis važiuotų atgauti gyvastį ir sveikatą.... tai būtų pirmasis pasaulyje toks pirčių kompleksas, o jei prie jų dar pasiūlius japonišką masažą šiacu, švedišką masažą, tailandišką masažą, aurosomos seansu, tada nuo lankytojų neitų net atsiginti.

Karšto gydomojo purvo baseiną, kuriame klientai panardinami iki kaklo. Šis dalykas yra mūsų krašto lietuviškas didžiausias stebuklas ir fantastinė sveikatinamoji staigmena.

 

Straipsnio autorius: Pirties ekspertas

Kontaktai

 

UAB "ELUCIDA" Pirčių pasaulis

Kaunas Draugystės g 19.
Vilnius Žirmūnų g. 68,

Tel. 865761711 Kaunas
Tel. 865750074 Vilnius
El. paštas: kaunas@pirciupasaulis.lt
vilnius@pirciupasaulis.lt

 

 
UA-72377765-1