fbpx

Lietuvoje vyraujantys pagrindiniai pirties tipai II dalis

Rusiška pirtis

 

Tradiciškai taip vadinama pirtis, kurios garinėje pasiekiama didelė, apie 40-80 % drėgmė ir karštis siekia apie 50 – 70 laipsnių. Rusijoje šiuo metu įprasta vadinti pirtis, kuriose kaitinimui naudojamos metalinės krosnys su akmenų įkrova ar elektrinės krosnelės, saunomis. Taigi lieka, kad rusiška „bania“ – tai pirtis, kurioje akmenys įkaista nuo tiesioginės liepsnos mūrinėje krosnyje, o garas išgaunamas ant įkaitusių akmenų pilant vandenį. Tokios pirtys Rusijoje vadinamos baltosiomis pirtimis, taip jas išskyriant iš seniau statytų duminių „juodųjų“ pirčių . Baltųjų pirčių pagrindinis bruožas – mūrinė krosnis su kaminu, o svarbiausia ypatybė – daug garų, vanojimasis lengvais garais, kūno staigus ataušinimas šaltu vandeniu ar sniegu.

Gal dar rusiška pirtimi galima vadinti tarybinių laikų dideles populiarias visuomenines pirtis( „obščestvennaja bania“), kurioms garas buvo tiekiamas iš centrinio šildymo sistemos, kaip dabar į radiatorius. Garas ateidavo į vanojimosi patalpą labai karštas, apie 95 laipsnių temperatūros. Tuo garu buvo apšildoma ir prausimosi patalpa su dušais ir skardinėmis talpomis.

Lietuvoje rusiškomis pirtimis dažnai vadinamos dabar įrenginėjamos pirtys, šildomos metalinėmis suomiškomis, rusiškomis, estiškomis ar lietuviškomis malkinėmis krosnelėmis su dideliu akmenu kiekiu, kuris suteikia galimybę pasiekti didelę patalpos drėgmę ir pakankamą karštį.

Kontaktai

 

UAB "ELUCIDA" Pirčių pasaulis

Kaunas Draugystės g 19.
Vilnius Žirmūnų g. 68,

Tel. 865761711 Kaunas
Tel. 865750074 Vilnius
El. paštas: kaunas@pirciupasaulis.lt
vilnius@pirciupasaulis.lt

 

 
UA-72377765-1