fbpx

Patarimai tradicinės pirties gerbėjams

Tokių iš pirmo žvilgsnio nesvarbiausių detalių pačių pirčių ir nesvarbių niekučių įvairiose pirtyse yra daug. Daugiausiai jų yra tradicinėje pirtyje.

Pirmiausia, tai gultai, be kurių šauniai pabūti pirtyje neišeitų. Dažniausiai juos įrenginėja skirtinguose lygiuose kartais dviem, o kartais ir trimis lygiais, kad būtų galima išsirinkti vietą su tinkamiausią temperatūra ir tilptų daugiau žmonių. Gultai dažniausiai gaminami iš liepos, alksnio arba drebulės. Pagal senų laikų tradicijas pirties viduje viskas maksimaliai įrenginėjama iš medžio. Iš medžio gaminamos įvairiausios detalės kaip pavyzdžiui durų rankena iš vidaus, tvorelė aplinkui krosnelę ir t.t.

Pagrindiniai rusiškos pirties bruožai yra karštas ir kvapnus garas bei vanta. Vantos būna įvairios, daugiau populiarios yra beržinės, bet visuomet yra gerbėjų mėgstančių ąžuolines, eukaliptines, pelynines, ir netgi eglines bei kadagių vantas. Nesvarstysime skirtingų vantų savybių, tiesiog paminėsime pagrindines ir bendras savybes: tam, kad vanta būtų kokybiška ji turi būti teisingai surišta.

Pirtyje būtinai turi būti šalto vandens indai. Iš jų pasemtą vandenį samčiais pilame ant įkaitusių akmenų, kad gautume švelnius garus, apie kuriuos svajoja kiekvienas tradicinės pirties mėgėjas. Negalime apsieiti ir be kubiliukų bei įvairių samtelių reikalingų šalto ir karšto vandens sumaišymui. Visi šie priedai gali būti ir metaliniai (iš nerūdijančio metalo arba vario), bet pagaminti iš liepos, ąžuolo arba buko jie suteikia daugiau egzotikos šioms procedūroms.

Saunoje viskas vyksta gerokai paprasčiau, kadangi čia nereikia pastoviai gaminti garus, kad pirtis įkaistų. Temperatūra saunoje aukštesnė ir pastoviai palaikoma apytiksliai tokia pati, todėl lankytojai paprasčiausiai guli arba sėdi. Todėl saunose didelį dėmesį atkreipiame į medinius gultus ir sėdynes bei pagalvėles. Maksimaliam komfortui pasiekti ir, kad nereikėtų vaikščioti šaltomis grindimis, saunose daromos medinės grotelės ant grindų.

Saunoje labai svarbu procedūros saugumas. Temperatūra saunoje aukštesnė nei rusiškoje pirtyje kiekvienas prisilietimas prie metalo nudegina odą. Būtent tam, kad apsaugotų lankytojus nuo nudegimų saunoje visus papildomus priedus gamina iš medžio tvoreles aplinkui kaitinimo pečiūką, apsauginės grotelės šviestuvams taip pat indai vandeniui. Skirtingai nei rusiškoje pirtyje saunoje svarbu, kad būtų termometras, hidro metras ir laikrodis, kad galima būtų kontroliuoti trukmę ir temperatūros bei drėgmės parodymus būnant saunoje.

Aukšta temperatūra ir sausas oras saunoje sąlygoja atitinkamų rūbų ir apavo naudojimą saunoje, kurie rusiškoje pirtyje nėra būtini. Tai kepurė, chalatas, apsiaustėlis, šlepetės ir sijonėlis. Taip būtent sijonėlis, būna ir vyriškų ir moteriškų modelių. Jie užtikrina patogumą, saugumą ir saugo nuo perkaitimo. Be kepurės į sauną eiti nerekomenduojama: galva turi būti saugiai izoliuota nuo karščio. Tokia apsauga gali tapti veilokinė kepurė, arba tiesiog aplink galvą apsuktas kilpinis rankšluostis.

Daugelis pirčių mėgėjų naudojasi, mėgsta pirtyse naudotis įvairiais aromatais, kad dar paaštrintų pirties pojūčius. Tam tikslui naudojami įvairūs kvapnūs aliejai, antpilai. Jie dažniausiai būna parduodami specialiuose komplektuose. Taip pat egzistuoja ir įvairiausi naminiai receptai. Kai kurie galvoja, kad geriausias rezultatas pasiekiamas kai ant krosnelės yra pilamas alus arba naminė gira, kitiems daugiau patinka įkaitinto medžio ir vantų kvapai.

Mėgstantiems skirtingas vandens procedūras atskirai gali būti įrengtas šaltas baseinas arba hidromasažinis baseinas. Dušinėse gali būti įrengtas šalto vandens kubilas skirtas apsipilti šaltu vandeniu.

Kontaktai

 

UAB "ELUCIDA" Pirčių pasaulis

Kaunas Draugystės g 19.
Vilnius Žirmūnų g. 68,

Tel. 865761711 Kaunas
Tel. 865750074 Vilnius
El. paštas: kaunas@pirciupasaulis.lt
vilnius@pirciupasaulis.lt

 

 
UA-72377765-1