fbpx

Augalų ekstraktas su kadagių eteriniu aliejumi

Prekės kodas:
4,40 €

Augalų ekstraktas su kadagių eteriniu aliejumi

Augalų ekstraktas su kadagių eteriniu aliejumi

 

Kaip  jie veikia?


Poveikis yra kompleksinis: per uoslę ir per odą ne tik mūsų kūną, bet ir sielą. Viena puikiausių ekstrakte esančių aliejų savybių – sugebėjimas išgryninti orą, kuriuo mes kvėpuojame pirtyje ir vonios kambaryje. Augalinių ekstraktų  medžiagos naudojamos kaip antiseptiniai, antibakteriniai oro gaivikliai. Malonus jų kvapas ne tik sukuria gerą nuotaiką, bet per kvėpavimo sistemą teigiamai veikia ir visą žmogaus organizmą. Kitas ekstraktų panaudojimo būdas – tiesioginis poveikis per odą. Tai masažai, įtrynimai, įvairios  vonios, vietinės vonelės ir kt. Tinkamai pasirinktas ekstraktas praskaidrins  Jūsų nuotaiką, suteiks energijos  ir nuramins. Visiškas, nors ir trumpas, atsipalaidavimas –  tai veiksminga apsaugines organizmo galias stiprinant priemonė.


Kaip  ir kada naudoti?


Prieš vartojimą ekstraktą būtina gerai  sumaišyti, pavartant buteliuką.

 

Pirtims, masažams


Inde vantoms mirkyti sumaišykite apie 4 l karšto vandens ir 45-50 ml ekstrakto. Dalį ekstrakto įpilkite į atskirą indą ir iš jo po truputį pilkite ant įkaitusių akmenų. Galima karščiui atsparų  indą  su ekstraktu padėti ant  įkaitusių akmenų, kad būtų  pastoviai  juntamas malonus aromatas. Mišinyje  išmirkytomis vantomis masažuokite kūną, vanokitės.

Voniai


45-50 ml ekstrakto supilkite į vandenį, kuriame maudysitės.

 

Rankų  ir kojų vonelėms


Pasiruoškite vonelėms vandenį, kurio geriausia temperatūra – 38 °C. Į vandenį pilkite 45-50 ml ekstrakto (gerai suplakto pavartant buteliuką). Rankas merkite iki pat žasto vidurio ir  laikykite 10-15 minučių. Baigiant procedūrą, rankas reikia aplieti šaltu  vandeniu. Rankas grūdina kontrastinės vonelės. Rankos  panardinamos paeiliui į šiltą, vėliau į šaltą vandenį. Kojoms pasiruoškite karštą   vandenį ir įpilkite 45-50 ml ekstrakto. Patogiai sėdint ir atsipalaidavus, kojos 20 minučių įmerkiamos į karšto vandens vonelę su ekstraktu. Vandeniui kiek ataušus, pripilama karšto. Toks kojų šildymas tinka, kai žmogus labai sušalęs arba persišaldęs. Po šios procedūros kojos   nušluostomos. Vėsios vonelės grūdina  kojas, mažina venų  išsiplėtimą. Sukietėjusių ir sutrūkinėjusių pėdų odą minkština ir gydo vandeninis augalų ekstraktas su aliejais, medumi ir druska.

 

Saugaus naudojimo patarimai


Skirta  tik  išoriniam naudojimui. Nepatartina vieną augalinį ekstraktą  su  tuo pačių eteriniu aliejumi naudoti ilgą laiką. Nenaudoti neskiesto ekstrakto tiesiai ant odos, taip pat  jo nepilti ant įkaitusių akmenų. Saugotis, kad neskiestas ekstraktas nepatektų į akis. Patekus – akis plauti vandeniu. Saugoti nuo vaikų. Prieš naudojant augalinius ekstraktus (juose keletas sudedamųjų dalių ir eteriniai aliejai) rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą: 2-3 lašais ekstrakto patepti dilbio odą. Jei po kurio laiko oda paraus ar ims niežėti, šio ekstrakto nenaudokite.
Nėščioms moterims bei turintiems įvairių sveikatos  sutrikimų žmonėms dėl ekstrakto naudojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

 

Vartojimo būdas: Prieš vartojimą ekstraktą būtina sumaišyti vartant buteliuką arba suplakti. Inde vantoms mirkyti sumaišykite 3-4 litrus karšto vandens ir apie 40ml ektrakto (10ml ekstrakto 1 litrui vandens). Eidami į pirtį, nusiprauskite šiltu vandeniu po dušu. Mišinį gerai išmaišykite, dalį jo įpilkite į atskirą indą ir iš jo po truputį pilkite ant ikaitusių akmenų. Mišinyje išmirkytomis vantomis masažuokite kūną. Po tokios pirties kūno plauti muilu arba šampūnu nepatariama.

 

Ekstrakto patariama pilti tiek, kiek nurodyta. Neskiesto ekstrakto pilti ant įkaitusių akmenų nerekomenduojama!

Ekstrakte esancios medžiagos pasižymi priešuždegiminėmis, antibakterinėmis, antivirusinėmis, priešgrybelinėmis ir slopinanciomis skausmą savybėmis. Ekstrakto medžiagos lengvina atsikosėjimą, padeda šalinti kvėpavimo ligų sukėlėjus, ypač po peršalimo. Stimuliuoja kraujo apykaitą, padeda malšinti reumatinius, artrito, radikulito, podagros sukeltus skausmus, skatina odos ląstelių atsinaujinimą. Jos teikia dvasinę pusiausvyrą, stiprina biolauko apsaugą bei veikia raminančiai.


Eteriniai aliejai


Eteriniai aliejai – tai aliejinis bespalvis ar šviesiai geltonas skystis, kurio sudėtyje yra daugybės junginių mišinys, gaunamas iš augalų lapų, vaisių, žiedų, medienos, šaknų, žievės bei medžio dervų. Eterinių aliejų kokybės reikalavimus ( veikliųjų medžiagų kiekis bei kiti rodikliai) apibrėžia pasauliniai standartai, kuriems atitikimą užtikrina gamintojas. Eteriniai aliejai buvo naudojami ir vertinami nuo seniausių laikų. Daugelis eterinių aliejų turi antiseptinių, antivirusinių savybių, stiprina imuninę sistemą bei padidina organizmo  prisitaikymo savybes, stabdo  mikroorganizmų ir grybelių  dauginimąsi, ramina ir padeda atsipalaiduoti, stimuliuoja ir suteikia energijos, mažina stresą, nervinę įtampą, depresiją, gerina nuotaiką. Jis labai svarbus pirties procedūrų komponentas. Kadangi eteriniuose aliejuose glūdi koncentruota augalų gyvybinė jėga, tam tikra prasme juos galima pavadinti „aromatine augalų dvasia“. Aromatinės medžiagos atsiskleidžia per būdingas augalų savybes. Eteriniai aliejai yra ir informacijos nešėjai. Nesuklystume tvirtindami, kad bet kuriuo būdu   panaudoti eteriniai aliejai veikia dvasią, sielą, fizinį bei mentalinį kūną, čakras. Aliejai naudojami įvairių pirties procedūrų metu, pavyzdžiui, kvėpuojant kvapniais pirties garais, per gleivinę patekę aliejai valo kraują ir skatina liaukų veiklą, pagerina nuotaiką, nes turi daug teigiamos energijos.

 

Kadagių eterinis aliejus (Juniperwood oil)


Kadagiai jau seniai traukė žmonių dėmesį savo kvapnia mediena ir uogomis, kurias naudojo ir tebenaudoja gydymo tikslams, spiritiniams gėrimams aromatizuoti, jos taip pat suteikia pikantišką skonį ruošiant maisto produktus. Kadangi eterinis aliejus pasižymi stipriomis antiseptinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis, todėl plačiai vartojamas gydant  įvairias persišaldymo  ligas  ir susilpnėjusį  imunitetą. Eterinį aliejų rekomenduojama vartoti žmonėms, sergantiems hipertenzija, nes jis pagerina kraujotaką ir sumažina arterinį kraujo spaudimą, stiprina kraujagyslių sieneles, didina jų elastingumą. Reguliuodamas organizmo medžiagų apykaitą padeda esant celiulitui ir nutukimui. Kadagių aliejus turi šlapimą varančių ir priešuždegiminių savybių, todėl teigiamai veikia šlapimo sistemos uždegimus. Jis normalizuoja virškinimo trakto funkcijas ir numalšina dieglius, atsirandančius dėl vidurių pūtimo. Kadagių eterinis aliejus suteikia ir šildomąjį poveikį organizmui, todėl labai efektyvus gydant raumenų skausmus ir spazmas, reumatą, artritą. Aromaterapijoje vartojamas siekiant pagerinti žmogaus potencines galimybes, sutrikusias dėl psichologinės būklės. Dermatologijoje vartojamas greitinti įvairių odos pažeidimų gijimui, skatinti ląstelių atsinaujinimui, odos uždegimo, egzemos  ir  inkštirų  sukeltų  sutrikimų  šalinimui.

Kadagių eterinio aliejaus savybės


-  mažina persišaldymo ligos požymius,
-  stiprina imunitetą,
-  mažina arterinį kraujo  spaudimą
-  lengvina išsiplėtusių kojų venų, sąnarių uždegimo, reumato, hemorojaus metu pasireiškiančius požymius,
-  šalina celiulito, nutukimo  simptomus, nemigą, nervinę įtampą, stresą,
-  gerina odos uždegimo, pūlinių,  inkštirų gydymą;
-  slopina šlapimo takų uždegimą,
-  stabdo plaukų slinkimą.

 

Medus


Medus yra ypatinga maisto rūšis, sveikatingas bičių produktas  iš žiedų nektaro. Cheminė medaus sudėtis – angliavandeniai, baltyminės medžiagos, vanduo, organinės rūgštys, mineralinės medžiagos, fermentai. Medus puikiai  tinka pirčių procedūroms. Medų galima  tepti ant veido  ir ant viso kūno. Jis nuplaunamas pirmiausia šiltu, po  to šaltu vandeniu. Augaliniai ekstraktai su medumi naudojami veido ar viso kūno masažui. Pirtyje masažui naudojant augalinius  ekstraktus su medumi gerinama medžiagų apykaita  ir kraujotaka, skatinamas riebalų ir prakaito  išsiskyrimas, lengviau pašalinamas suragėjęs odos sluoksnis. Reguliariai atliekamas toks masažas atpalaiduoja sustingusius ir skaudančius raumenis, padeda atsikratyti streso ir nemigos, atjaunina odą, teikia jai švelnumo ir sveikatingumo. Svarbiausia ekstraktus vartoti saikingai ir su meile.

Kontaktai

 

UAB "ELUCIDA" Pirčių pasaulis

Kaunas Draugystės g 19.
Vilnius Žirmūnų g. 68,

Tel. 865761711 Kaunas
Tel. 865750074 Vilnius
El. paštas: kaunas@pirciupasaulis.lt
vilnius@pirciupasaulis.lt

 

 
UA-72377765-1