Infraraudonųjų spindulių lempa pirtyje pirmą kartą buvo panaudota maždaug prieš 100 metų. Tuo metu, kuomet Thomas Edison ką tik išradęs elektros lemputę. Pirmosios infraraudonųjų spindulių saunos bandė pateisinti jų efektyvumą  40-čia smulkių reguliarių lempučių. Šios ankstyvosios saunos tuomet pasiteisino ir buvo nustatyta, kad būtent šios saunos pašalina toksinus greičiau nei tradicinės saunos. Tačiau jos nėra labai paplitusios ir apie jas ne visi žino.
Infraraudonųjų spindulių saunos terapijos metu saugiai ir veiksmingai yra pašalinami toksiški metalai iš žmogaus organizmo, pašalinamos įvairios nuodingos cheminės medžiagos, išgydomos lėtinės ligos bei infekcijos.
Oda yra didžiausias ir svarbiausias mūsų kūno organas. Būtent per odą mes pašaliname daug kenksmingų toksiškų medžiagų. Saulės poveikis, sintetiniai rūbai, maudynės chloruotame vandenyje daro milžinišką žalą mūsų odai. Taip pat negatyviai veikia ir mūsų blogos emocijos: pyktis, baimė, kaltės jausmas, stresas ir kt. Šilumos efektas saunoje leidžia odai kvėpuoti, o prakaituojant pro prakaito liaukas viską kas negatyvu pašalinti. Taip mes išvalome savo organizmą, mūsų oda tampa elastingesnė, skaisčiau švyti.
Prakaitavimas daugumai žmonių dažniausiai žymiai padidėja po kelių mėnesių  kasdienio saunos naudojimo. Nuolatinis saunos naudojimas taip pat sėkmingai gali sumažinti padidėjusį kraujospūdį ir pagerinti arterijų elastingumą. Pirtis – labiausiai naudinga širdies reabilitacijoms ir kraujagyslių ligoms gydyti, artrito, alergijų, odos ligų ir cheminio jautrumo šalinimui. Navikai, pavyzdžiui tie, kurie prastai toleruoja šilumą. Padidinus kūno temperatūrą, žmogus gali pagreitinti jų mirtį. Nors tai ir ne tradicinis metodas, bet hipertermija yra gerai ištirtas vėžio terapijos būdas. Šiluma taip pat išjungia ir žudo ląsteles ( to reikia). Todėl sauna veikia labai plačiai kiekvieną iš mūsų kūnų ir veikia ten kur Jums labiausiai reikia.

Svarbiausia taisyklė: visada atsipalaiduok po kiekvieno saunos seanso. Svarbu pailsėti nuo 10 iki 15 minučių po kiekvieno saunos seanso. Na, o galiausiai baigus pirtintis, svarbu iškart nelėkt atgal į kasdieninę veiklą. Ramybė, poilsis, atsipalaidavimas...

Infraraudonųjų spindulių pirtis– nematomas sveikatos pagalbininkas.