AiridasSeo logo

„Pirčių pasaulio“ komanda gali pasirūpinti autentiškos, medinės, rąstinės pirties gamyba, statyba bei įrengimu nuo pradžios iki projekto finišo. Mūsų interneto puslapyje galite rasti įkvepiančias nuotraukas, kaip atrodo jau pastatytos medinės lauko pirtys iš rąstų bei ko galite tikėtis.

Jeigu jus domina rąstinės, medinės pirtys, jų kainos ir statybų terminai, skambinkite telefonais 8 657 61711 (Kaunas) arba 8 657 50074 (Vilnius) bei gaukite visą reikalingą informaciją iš mūsų specialistų!

Kas yra medinė rąstinė pirtis ir koks jos istorinis pagrindas?

Rąstinė pirtis gali būti vadinama originalia pirtimi. Istorinės šių statinių šaknys siekia labai gilią senovę. Pirmosios tokio tipo pirtys arba saunos atsirado būtent mūsų regione – aplink Baltijos jūrą ir Suomijoje. Būtent dėl to, kad suomių pirčių tradicijos mažiausiai pasikeitė, jie laikomi rąstinių pirčių pionieriais. Iš jų šalies atėjo tradicija, kad pirtis – tai ne prabanga, o laisvalaikio kultūros, atsipalaidavimo dalis.

Lietuvoje medinės pirties statyba gali būti laikoma didžiule investicija į komfortą ir gerą savijautą. Mūsų protėviai, kaip ir jau minėti suomiai, ieškojo būdų, kaip atpalaiduoti kūną ir mintis. Tam jie nusprendė įdarbinti kaitrą ir garą. Prieš daug šimtmečių, šiame regione gyvenusios baltų gentys pradėjo statyti garines pirtis. Tam žmonės naudojo gausiausiai turimą statybinį išteklių - medieną. Laikui bėgant konstrukcijos tobulėjo. Rąstinės pirtys davė pradą karkasinėms arba skydų pirtims, kurias pastebime vis dažniau.

Visgi net ir po tiek šimtmečių, rąstines pirtis parduoda ir stato tikrai nemažai specialistų. Jos – vis dar paklausios. Kodėl? Ogi dėl autentikos ir grožio derinio. Rąstai, turintys natūralias izoliacines savybes, veiksmingai sulaiko šilumą. Storos medinės sienos sugeria ir po truputį atiduoda drėgmę bei kaitrą. Dėl to medinės pirtys pardavimui dažnai būna ir rąstinės. Jose būti malonu, o kaitinimosi patirtis – autentiška bei neatkartojama.

Kokie medžiai yra populiariausi rąstinėms pirčių konstrukcijoms?

Jeigu žiūrite, kokios medinės pirtys yra galerijoje, domitės, ką parduoda mūsų komanda ir ką statome, galite pamatyti, kad tam tikros medienos rūšys dominuoja pasirinkimų topuose. Pati medienos rūšis vaidina labai svarbų vaidmenį pirties namelio estetikai, patvarumui ir kaitinimosi patirčiai.

Kedras dažnai TOP pasirinkimas. Juo, nuo Japonijos iki JAV ir nuo Lietuvos iki Australijos žavimasi ne tik dėl sodrios spalvos, bet ir dėl malonaus aromato bei natūralaus atsparumo puvimui.

Taip pat dažnai naudojami pušies rąstai ir lentos. Šviesi įprastos ar kedrinės pušies spalva ir patraukli kaina lemia, kad iš jos suręstos medinės pirtys būna ganėtinai nebrangios, ypač šiauriniuose regionuose.

Tarp kitų medienos rūšių dėmesio sulaukia ir eglė, juodalksnis, drebulė, liepa ir termo mediena. Visos šios medžio rūšys turi savybes, kurios leidžia džiaugtis atsparumu drėgmei bei apsaugo nuo puvimo, tuo pačiu siūlydamos malonų šilumos atidavimą.

Jeigu jus domina medinės pirtys ir jų projektai arba kainos, galvokite ne tik apie pirminę investiciją, tačiau ir ilgalaikį išlaidų balansą. Investicija į aukštos kokybės rąstus užtikrins, kad pirtis tarnaus ilgiau bei reikalaus mažiau priežiūros.

Kokios yra pagrindinės medinių rąstinių pirčių statybos technologijos?

Kiekvienas paslaugų tiekėjas ir pirčių projektuotojas bei gamintojas gali turėti savitą technologiją ir procesą. „Pirčių pasaulio“ komanda viską pradeda nuo projektavimo ir parengimo. Arba pasiūlome klientui standartizuotą projektą, arba atsižvelgiame į jo lūkesčius ir paruošiame individualų projektą. Rąstinės medinės pirtys ir jų kainos labai skiriasi, priklausomai nuo dydžio ir kitų ypatumų.

Sutartu metu į vietą atvežamos statybinės medžiagos. Supjaustyti ir paruošti rąstai į statybvietę dažniausiai atvežami jau paruošti (obliuoti, paruošti jungimui). Vietoje jie kraunami spynavimo būdu, kryžiuojant, kaip su statybinėmis kaladėlėmis. Tie, kas domėjosi, kaip statomos karkasinės pirtys ar žino, kaip jas parduoda mūsų komanda, gali sakyti, jog yra šiek tiek panašumų tarp procesų. Visgi, rąstinės pirtys atrodo visiškai kitaip, nors turi tuos pačius privalumus (puiki izoliacija, gamtai draugiška konstrukcija).

Nuo projektavimo užsakymo iki statinio paruošimo naudojimui paprastai reikia 1,5-3 mėnesių, tačiau tai – individualu ir priklauso nuo poreikių.

Kokie yra rekomenduojami medinių rąstinių pirčių priežiūros patarimai?

Taigi, jeigu jau užsakyta ir pastatyta medinė pirtis, pirkti reikia nebent pirties aksesuarus ir priežiūros priemones. Kaip ir bet kuri kita pirtis, taip ir rąstinė konstrukcija reikalaus bent šiokios tokios priežiūros.

Visa ko pradžia – vizuali, periodinė objekto apžiūra kas 2-3 mėnesius. Ieškokite ar neatsirado pažeidimų, pelėsio, grybelio požymių. Taip pat nepamirškite pačius rastus nuolat apdoroti impregnantu ar kita apsaugine medžiaga, kad drėgmė, UV ir kenkėjai nekeltų tokio pavojus.

Jei jau medį valote, naudokite neutralius chemikalus.

Ar medinė rąstinė pirtis yra ekonomiškas sprendimas, atsižvelgiant į jos ilgaamžiškumą ir estetiką?

Jeigu jus domina rąstinės pirtys, kaina arba ekonomiškumas yra tarp tų kriterijų, apie kuriuos reikia daugiausiai mąstyti. Pati medinė, iš rąstų pagaminta pirtis tikrai gali būti laikoma ekonomišku sprendimu. Kodėl?

  • Natūrali medienos izoliacija gerai sulaiko šilumą pirties viduje;
  • Jei tinkamai prižiūrimi, mediniai rąstai tarnaus dešimtmečius;
  • Sodri, natūralios medienos tekstūra kuria kaimišką patrauklumą ir puikiai dera prie lauko bei kuria maksimaliai autentišką pirties atmosferą;
  • Tai taip pat gali padidinti bendrą nekilnojamojo turto vertę, kadangi autentiška pirtis daug kam yra pliusas ar siekiamybė.

Taigi, nors pradinės investicijos gali būti didesnės nei su, pavyzdžiui, mobilia pirtimi, žinodami, kokie yra rąstinių pirčių privalumai, drąsiau galėsite į jas investuoti, kadangi nauda bus tikrai to verta