Populiarios prekės

Naujos prekės

Pristatymas

Dėl pristatymo kainos skambinti nurodytu telefonu 865761711

Atsiskaitymas

Internetinėje parduotuvėje www.pirciupasaulis.lt galite atsiskaityti jums parankiausiu būdu.

Garantijos

Visoms prekėms galioja gamintojo nustatyta garantija.

Lizingas

Parduotuvėje išsirinkę prekę, pasirinkite „Išsimokėtinai su MOKILIZINGU“ mokėjimo būdą

pirciupasaulis logo

Pirčių rūšys ir jų skirtumai

Pirties tipai:

Tradicinė pirtis

Suomiška sauna - pirtis

Rusiška pirtis

Turkiška pirtis

Infraraudonųjų  spindulių pirtis

Kombinuota pirtis

Dūminė pirtis

 

 

Tradicinės  pirtys

 

Tradicinės pirtys (saunos) atsirado mažiausiai prieš tūkstantį metų, kuomet klajokliai dabartinės Suomijos teritorijoje šildydavosi iškastuose urvuose žemėje. Šiose pirmosiose „pirtyse“ (urvuose) jie kurdavo laužus, o kai urvai prišildavo ir ugnis išblėsdavo, uždengdavo juos brezentu, kad šiluma išliktu ilgesniam laikui. Sauna tapo ypatingai svarbia suomių kultūros dalimi, kuri išplito visame pasaulyje.

Šiandien sauna pasižymi tuo, kad yra labai karšta (temperatūra siekia 80-110 °C) ir santykinai sausa pirtis. Buvimas joje skatina atsipalaidavimą bei gausų prakaitavimą.

Tradicinės pirties nauda:

Mažina skausmą ir gerina sąnarių mobilumą (ypač aktualu sergantiems reumatu).

Mažina peršalimo simptomus.

Mažina stresą.

Gerina širdies aritmiją.

Gerina sergančiųjų neišgydomomis ligomis savijautą (diabetu, arterioskleroze, padidėjusiu kraujospūdžiu, ateroskleroze).

Padeda gydyti astmą, lėtinį bronchitą.

Padeda atsigauti po gimdymo.

Padeda kovoti su nutukimu, mažina rūkymo sukeltus simptomus.

Padeda kovoti su depresija ir sumažėjusiu apetitu, anoreksija.

Didina kūno ištvermingumą, kelia spaudimą  (ypač aktualu sportuojantiems).

Šalina iš organizmo chemikalus, sunkiuosius metalus, toksinus.

Nesausina odos, taip pat gydo žvynelinę.

Tradicinės pirtys - saunos teikia labai daug sveikatai naudingų dalykų, tačiau atsargiau ją turėtų naudotis vaikai, vyresnio amžiaus žmonės – tie, kurie  turi problemų su širdimi ar linkę vartoti alkoholį. Pirtyje nereikėtų būti per ilgai, kadangi kyla dehidratacijos, išsekimo, hipertermijos pavojus. Žmogus pirtyje turėtų būti iki tos akimirkos, kada jau jaučia ir galvoja, kad jau gana. Nederėtų būti ir laukti kol kiti pradės eiti iš pirties. Visi esame skirtingi,  todėl pirtyje svarbiausia vadovautis savo organizmo siunčiamais signalais.

 

Suomiškos pirtys - saunos

 

Sauna – saunos suomiškas žodis, kuris reiškia uždarą patalpą šildomą specialia krosnimi su akmenimis. Kitaip tariant, tai sausa karšta pirtis. Lietuvoje sauną vadiname suomiška pirtimi.

Sauna suomiams nuo senų senovės išliko kaip šventovė. Saunoje temperatūra išgaunama dėka elektrinės ar malkinės krosnelės, kuri pripildoma akmenimis. Kaisdama krosnelė įkaitina patalpą iki 90-100°С ir daugiau. Ant krosnelės akmenų pilamas ne tik vanduo, bet ir gira arba įvairių žolelių nuovirai tam, kad išgauti kvapnų garą. Gerai įkaitintoje saunoje oras yra sausas, todėl žmogaus kūnas iš karto ima kaisti. Ant akmenų pilant vandenį ore padaugėja „deginančio“ garo, bet praėjus kiek laiko oras vėl tampa sausas. Saunoje temperatūra gali būti iki 100°С ir daugiau, bet tuo tarpu oro drėgnumas tiktai 5-10%.

Suomiai pirtyje lankosi beveik kasdien ir jie tai laiko natūraliu dalyku kaip dantų valymas. Suomiška sauna - pirtis kaip ir rusiška yra medinė. Procedūros rusiškoje pirtyje atima daug laiko ir jėgų, kadangi tai ilgas ritualas ir nereikia jį atliekant skubėti. O štai greitai įkaistanti sauna (Suomiška pirtis) su elektrine krosnele šiuolaikiniam žmogui yra tai, ko jam reikia: ryte atsibusti, įgauti energijos ir pasiruošti darbo dienos pradžiai, na o vakare atsipalaiduoti ir pašalinti nuovargį. Sauna tai tartum šoko efektas kūnui, pasiekiamas pradžioje būnant karštoje pirtyje, po to atliekant šaltas maudynes. Šios procedūros atliekamos pakaitomis.

 

Rusiškos garo pirtys

 

Rusiškos pirtys – garinės, nuo senovės buvo plačiai paplitusios Rusijos teritorijoje, o dabar jau ir visame pasaulyje. Rusiškoje pirtyje naudojama elektrinė arba malkinė krosnelė, kuri pripildoma dideliu akmenų, taip išgaunant didelį kiekį garo.

Garo pirtys buvo svarbiausia gydymoji ir sveikatos stiprinimo priemonė. Rusijos platybėse garinės pirtys plačiai naudojamos žmogaus savijautos gerinimui, gydant įvairius sveikatos negalavimus. Gyvenant atšiauriomis sąlygomis, kuomet artimiausia pagalba būdavo per toli, vienintelė ligonio viltis buvo rusiška pirtis. Rusiškos garinės pirtys ne tik gydytojų, bet ir pačių žmonių buvo pripažintos kaip būtina priemonė išlikti sveikam. Garinės pirties garai atveria poras, išvalo susikaupusį kenksmingą prakaitą, sutvarko virškinimą, šaliną nuovargį, ir gerina apetitą. Asmeninės namuose esančios garinės pirtys būdavo kuriamos tik šeštadieniais, todėl šeštadieniai buvo laikomi pirties diena. Vakarų keliautojus stebindavo rusiškos garinės pirties procedūra, kuorios metu pirtyje įsikaitinę rusai voliodavosi sniege, o atvėsus grįždavo į pirtį toliau kaitintis.

Rusiškos pirtys labai paplito ir Lietuvoje. Tokiose pirtyse dominuoja apie 80°C temperatūra. Oro drėgnumas įprastaiyra svyruoja nuo 40 iki 70%, kartais būna kiek didesnis.

 

Turkiškos – garinės pirtys

 

Pirmosios turkiškos arba garinės pirtys (hamamas) atsirado prieš kelis tūkstančius metų Senovės Graikijoje ir Senovės Romoje. Osmanų imperijos laikais šias pirtis transformavo arabai ir jos tapo ne tik prausimosi ir švarinimosi vieta, bet ir svarbia kasdienio socialinio gyvenimo integralia dalimi. Pirtin žmonės rinkdavosi pabendrauti, susitikti su draugais, užmegzti ryšių. Šiandien turkiškos pirtys yra laikomos neatsiejama Turkijos kultūros dalimi, kurią vertina, nori pažinti bei mėgautis ja visas pasaulis.

Turkiškos pirtys yra santykinai drėgnos (jose dominuoja apie 100% drėgmės lygis) ir šiltos (temperatūra siekia 40-50 °C). Šios pirtys sveikos, puikiai tinkamos odos valymo bei kūno atsipalaidavimo procedūroms. Šias pirtis patariama rinktis tiems, kam sunku ištverti karštose pirtyse.

Turkiškos – garinės pirties teikiami pranašumai:

Gydo kvėpavimo takų ligas – sinusitą, slogą, bronchinę astmą, bronchitą, kosulį, užkimimą.

Gydo nuo miego sutrikimų.

Gerina kraujo ir medžiagų apytaką, padeda atsinaujinti odai – oda tampa švelni ir elastinga.

Gerina išvaizdą ir fizinę būseną.

Mažina sąnarių ir raumenų skausmą ir sustingimą, reumatą.

Mažina stresą ir įtampą.

Stiprina imuninę sistemą, kadangi aktyvinamas antikūnių formavimasis organizme.

Suteikia energijos.

Detoksikuoja – valo odos poras nuo toksinų, mažina celiulitą.

Padeda mesti svorį.

Turkiškas pirtis nepatartina rinktis tiems žmonėms, kurie turi problemų su širdimi, taip pat nėščiosioms (pirmaisiais nėštumo mėnesiais).

Turkiškos pirties istorija kyla iš senų laikų kuomet tik turtuoliai galėdavo sau leisti tokius malonumus kaip garo pirtį. Ne be reikalo tokios pirtys tradiciškai buvo įrenginėjamos aukščiausios valdžios ar aukštuomenės rūmuose.

Šiais laikais turkiška pirtis žinoma visame pasaulyje. Dabartinės garo pirtys – tai didingų romėnų pirčių, vadinamų termomis, paveldėtojos. Šios pirtys šiandien vadinamos turkiškomis pirtimis. Dabar garinė pirtis tampa ne mažiau populiari nei tradicinė ar suomiška pirtys. Turkiška pirtis vilioja žmones savo karštais ir drėgnais, bet labai švelniais garais. Taip įgaudama vis didesnį populiarumą Lietuvoje.

Turkiškos pirtys labai greitai išpopuliarėjo visose Rytų šalyse, nes karšto klimato sąlygomis reguliarus lankymasis šiose pirtyse saugojo žmones nuo įvairiausių ligų. Turkiška pirtis yra ne tik gero poilsio vieta, efektinga profilaktinė priemonė nuo įvairių ligų, energijos bei geros savijautos šaltiniu, bet ir rytietiškai poetiška graži tradicija, kurioje vizualūs įspūdžiai turi gan didelę reikšmę. Todėl projektuojant ir įrengiant turkiškas pirtis specialistai daug dėmesio skiria interjerui. Turkiška pirtis nuolat keitėsi... Prie įrenginių prisidėdavo naujos technologinės detalės, patalpos didėdavo ir vis daugiau dėmesio buvo skiriama vidaus papuošimui. Jeigu išeinant iš pirties dar yra galimybė pasinaudoti masažuotojo paslaugomis, tuomet galima suprasti, kas iš tiesų yra Viduržemio jūros rojus arba nuostabi stebuklų šalis iš pasakos „tūkstantis ir viena naktis“... Šiuolaikinė garinė pirtis gali būti įrengta ir nedidelėje patalpoje pagal įvairiausius projektus. Taip pat yra įvairių surenkamų garinių pirčių modulių. Tačiau populiariausios - pagal individualų projektą ir medžiagas įrengtos garinės pirtys privačiuose ir visuomeninio naudojimo objektuose.

 

Infraraudonųjų  spindulių (IR) pirtis - pirtys

 

Infraraudonieji spinduliai kaip gydymas rankos prisilietimu pradėtas taikyti dar 5000-3000 m. prieš Kristų Kinijoje. Vėliau paplito po visą pasaulį. Infraraudonųjų spindulių skleidžiamą šilumos energiją 1800 m. atrado anglų astronomas William Herschel. Bet pačios Infraraudonųjų spindulių pirtys Japonijoje atsirado palyginus neseniai (prieš porą dešimtmečių).

Infraraudonųjų  spindulių pirčių veikimas yra paremtas bangų metodu, kai išskiriama šiluma, panaši į saulės šilumą (80% saulės skleidžiamų spindulių yra infraraudonieji), kurią taip pat išskiria ir žmogaus kūnas. Ši šiluma nesušildo aplinkui esančio oro, o yra perduodama tiesiogiai žmogaus kūnui (40-65 °C). Dėl savo švelnaus poveikio IR pirtys puikiai tinka vaikams, vyresnio amžiaus žmonėms ir tiems, kam sunku ištverti karštose pirtyse.

Infrasauna ir jos nauda:

Stipriną imunitetą ir apsaugo nuo peršalimų.

Stiprina širdį.

Gerina kraujo ir medžiagų apykaitą (metabolizmą).

Mažina įsisenėjusius skausmus (reumatizmą, artritą).

Stimuliuoja kūną ir padeda atpalaiduoti raumenis.

Atstato energijos balansą.

Detoksikuoja – išvalo odą ir padeda jai atsinaujinti.

Padeda kovoti su celiulitu ir antsvoriu.

Šios pirtys užsitarnavo savo populiarumą įvairiose pasaulio šalyse. Jų populiarumo augimas pastebimas ir Lietuvoje.

Šiuolaikinio gyvenimo ritmas žmogų priverčia skubėti. Žmogui visiškai nebelieka laiko rūpintis savo sveikata, todėl infraraudonųjų spindulių pirtis tokiu atveju labai rekomenduojama. Būnant infraraudonųjų spindulių pirtyje trumpam žmogaus kūno temperatūra pakyla iki 38 ° C, tačiau tuo pat metu mažindama ligas sukeliančių mikrobų veikimą. Taip organizmas išsivalo nuo susikaupusių toksinų. Reguliariai naudojantis infraraudonųjų spindulių pirtimi stiprėja žmogaus imuninė sistema, gerėja organizmo atsparumas, susireguliuoja medžiagų apykaita, dingsta spuogai, pleiskanos. Ne taip svarbu šiose pirtyse lankytis dažnai. Tačiau svarbiausia lankytis reguliariai. Optimaliausias žmogaus sveikatai sprendimas – vieną kartą į dieną pusvalandį pabūti infraraudonųjų spindulių pirtyje.

Būnant infraraudonųjų spindulių pirtyje žmogus pasineria į malonią šilumą, kuri jį apgaubia iš visų pusių. Šios šilumos paslaptis yra keramikiniuose arba plokštiniuose kaitinimo elementuose, kurie pirtyje įmontuojami į sienas taip, kad apsuptų žmogų iš visų pusių. Dabartinės mūsų siūlomos infrasaunos daug turtingesnės – į jas montuojame ir chromoterapijos lempas (spalvoto besikeičiančio apšvietimo lempas), ir muzikinius radijo/cd/mp3 grotuvus, ir aromatų (kvapų) priedus ir daug kitų.

Siūlome daugybę skirtingų infrasaunų modelių. Tikrai išsirinksite pagal savo patalpų specifikaciją. Mes galime pagaminti bet kokią infrasauną pagal Jūsų pageidavimą. Jums beliks išsirinkti iš siūlomų medienos rūšių ir suderinti su mumis projektą. Visa kita atliksime patys – pagaminsime, atvešime ir sumontuosime. Jums beliks mėgautis įrengta pirtimi.

 

Kombinuotos pirtys

 

Kombinuota pirtis –  tai tokia pirtis, kurioje įrangos pagalba sukuriami skirtingi klimatai primenantys vienos ar kitos rūšies pirtį (pvz. tradicinės pirties ir turkiškos pirties). Kitaip tariant, tai kelios pirtys vienoje patalpoje.

Kombinuota garo pirtis puikus sprendimas norintiems suderinti skirtingus šeimos narių ar svečių poreikius bei mėgautis ne tik vienos, bet keletos pirčių malonumais.

Ši pirtis gerina ištvermingumą, judesių koordinaciją, taip pat puikiai nuramina, pagerina nuotaiką, atstato dvasinę pusiausvyrą.

 

Dūminės  pirtys

 

Dūminė pirtis – pirmoji iš suomiškųjų saunų. Ši pirtis pasižymi tuo, kad joje nėra kamino. Mediena yra kūrenama didelėje krosnyje, o dūmai pripildo pirties patalpą. Kai pirtis pakankamai prišyla, ugniai leidžiama užgesti, o dūmai išvėdinami – tuomet galima eiti pirtintis. Dūminės pirtys ilgą laiką buvo pamirštos, tačiau nuo 1980 m. jas atgaivino šių pirčių entuziastai ir šiuo metu jų populiarumas vis auga.

Dūminės pirtys yra nekarštos (temperatūra siekia apie 60 °C) ir santykinai drėgnos. Buvimas dūminėse pirtyse padeda atsipalaiduoti, valyti organizmą.

Pirtys bačkos

Pirtys bačkos 300x547

Pirties aksesuarai

Aksesuarai 300x547