Populiarios prekės

Naujos prekės

Pristatymas

Dėl pristatymo kainos skambinti nurodytu telefonu 865761711

Atsiskaitymas

Internetinėje parduotuvėje www.pirciupasaulis.lt galite atsiskaityti jums parankiausiu būdu.

Garantijos

Visoms prekėms galioja gamintojo nustatyta garantija.

Lizingas

Parduotuvėje išsirinkę prekę, pasirinkite „Išsimokėtinai su MOKILIZINGU“ mokėjimo būdą

pirciupasaulis logo

Pirtys tai sveikata ir malonumas

Taigi pirtis paruošta, galima pertis. Tačiau įėję neskubekite lipti ant viršutinių plautų, juk oda, kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių sistemos dar nepripratusios prie aukštos temperatūros.  Kaip paruošti organizmą? Yra daug būdų.


Turbūt visi stebėjote startui besiruošiančius sportininkus. lš pradžių jie mankština raumenis, darydami lengvus fizinius pratimus, o po to trina sąnarius.  Startuoja tik tada, kai raumenys, sąnariai, kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių sistemos paruoštos inensyviam darbui. Šią įvadinę dalį vadiname apšilimu, kurio tikslas – paruošti įvairius organus ir organizmo sistemas kuo geriau atlikti būsimą darbą, sunaudojant  mažiau jėgų ir išvengiant traumų. Toks pat ir apšilimo pirtyje tikslas. Iš anksto apšylant žemoje oro temperatūroje, išsiplečia odos kraujagyslės, "įjungiamas" prakaitavimas. Po to jau galima pradėti kaitintis, bet taip pat palaipsniui, iš pradžių ant apatinio ar vidurinio plauto.  


Vieni pirties mėgėjai mano, kad kaitinantis pirmą kartą, reikia kentėti, kol nuo nosies nukris tam tikras prakaito lašų skaičius. Jeigu laikysimės šios taisyklės, kai kuriems žmonėms teks sėdėti 15-18 min., ir jie gali persikaitinti. Jau minėjome, kad kiekvienas žmogus skirtingai pakenčia karštį, drėgmę, šaltį ir pan. Vieni ima prakaituoti (vienodomis sąlygomis) jau trečią minutę, kitiems prireikia 8-10 min.  Be to, pastebėta: jei žmonės iš anskto susitaria eiti pirtin, tai yra psichologiškai pasiruošia, ir susirinko mėgstama, sava kompanija, prakaitas ima išsiskirti žymiai greičiau.


Trumpai šnekant, rekomenduojame visiems be išimties  5-7min. pabuvus garinėje, eiti į prausyklą (ar poilsio kambarį) ir 7-10min. pailsėti. Ilsintis pirmieji prakaito lašai išsiskirs po 4-5 min., o jei dar pamerksite kojas į šilto vandens dubenį, prakaitas bėgs upeliais.


Naujokams rekomenduojame į vanotuvę eiti vieną sykį ir pagulėti apačioje (komforto zonoje) ne ilgiau kaip 4-5 min. Pėrimąsi vanta geriau atidėkite kitam kartui. Šios taisyklės turėtų laikytis ir pagyvenę, taip pat fiziškai nusilpę žmonės.


Jeigu po pirties jausitės žvaliai, greitai užmigsite ir gerai miegosite, tai kitą kartą vanotuveje galite pasėdėti kokią minutę ilgiau ir kaitintis du kartus, bet neilgiau kaip 10-15 min. (atsižvelgiant į amžių, savijautą ir garinės temperatūrą). Visos pirties procedūros neturėtų trukti ilgiau kaip dvi tris valandas (ši taisyklė - ir nuolatiniams, sveikiems pirties mėgėjams), o garinėje būkite neilgiau kaip 30-40 min., nesvarbu kiek kartų į ją eisite.  Tačiau atsiminkite: geriausios taisyklės tos, kurias padiktuoja jūsų organizmas ir savijauta. Kiekvienas žmogus turi jausti, kada gana vanotis. Patyrusiems pirties mėgėjams patariame iš pradžių pagulėti ant vidurinio plauto. Dar geriau, - kojas pakėlus truputį aukščiau už kūną ir galvą. Taip lengviau dirba širdis. Jei nėra kaip atsigulti, bent atsisėskite taip, kad kojos būtų kūno aukštyje. Atsiminkite: stovinčiam gresia šilumos smūgis, nes galva bus 15-20°C aukštesnėje temperatūroje nei kūnas, tuo labiau kojos, be to, stovint įsitempia raumenys ir sąnariai, o tai negerai.


Norėdami vienodai įkaitinti visas kūno dalis, po kurio laiko keiskite padėtį  - pagulėję ant šono, apsiverskite ant nugaros, paskui  - ant kito šono, ant pilvo. Ir dar: vanotuvėje visuomet reikia kvėpuoti pro nosį: karštas oras, patekęs į nosiaryklę, atvėsta, o per daug sausas - sudrėksta.


5 - 7 min.  pasikaitinę, staiga nesistokite - galite netekti pusiausvyros ir net sąmonės.  Nors tai ir nelabai pavojinga, tačiau galite susižaloti.


Prieš išeidami iš garinės, jei gulėjote, kokią minutę pasėdėkite ir prieš atsistodami padarykite 2 - 3 fizinius pratimus.


Išėję iš garinės (tai verta visiems atsiminti!) iš karto nesigulkite ilsėtis, bent  2 - 3 min. pavaikščioti, darydami kvėpavimo pratimus. Po to rekomenduojame nusiplauti  šiltu dušu. Antrą kartą eidami į vanotuvę, vėl padarykite 3-4 pratimus ir 1, 5 min. apsiplaukite šiltu dušu.


Kiekvieną kartą eidami į vanotuvę (atsižvelgiant į organizmą ir tikslą galima vanotis 3-6 kartus), 15-20 min. pailsėkite (5-7 min. prausykloje, po to rūbinėje gerai apsigaubę paklode ar užsivilkę chalatą). Prausykloje ir rūbineje neturi būti per šalta, neistini skersvėjai. Geriau jausitės ir gausiau prakaituosite, jei išgersite stiklinę stiprios arbatos ar vitaminizuoto gėrimo. Gerti reikia ne vienu mauku, o mažais gurkšneliais. Išsivanojus poilsio pertraukėles reikia vis ilginti. Neveltui išminčiai rnoko: "Žmogus turi ilsėtis prieš pavargdamas, o ne po to, kai pavargsta".


Vanta geriausia pertis antrą ir trečią kartą įėjus į garinę.


Išsivanoję atlikite kontrastines procedūras. Tačiau noriu perspėti tuos, kurie trokšta numesti svorį:
atsišaldymas iš karto stabdo prakaitavimą, o neprakaituodami svorio nenumesite.


Pirtyje labai naudinga masažuotis. Masažuojamasi išsivanojus ir apsiprausus šiltu dušu (po 5-8 min. ). Jokiu būdu neatšalkite ir nebūkite vėsioje patalpoje, taip pat negerkite šaltų gėrimų. Geriausia mažais gurkšneliais pasiurbčiokite karštos arbatos arba pieno, ir ne daugiau kaip stiklinę. Masažuokitės 25-30 min., kiekvieną judesį atlikdami 3-4 kartus. Masažo (arba masažavimosi) metu 2-4 min. galite užsukti į vanotuvę ir pasiperti vanta, ypač tas vietas, kurios masažuojamos arba kurios skauda, taip pat riebalų susikaupimo vietas.


Po masažo 1-2 min, prauskitės šiltame duše, o tada jau plaukite kūną. Išėję iš prausyklos, dar porą minučių pabūkite vanotuvėje ir vėl pastovėkite po šilto dušo srove.  Tuo pirties procedūros ir baigiamos.


Nerekomenduojame išeiti iš pirties paplaukiojus vėsiame baseine, apsipylus šaltu vandeniu, "išsimaudžius" sniege.  Tai darykite tik per vanojimosi pertraukėles.


Rūbinėje būkite, kol atvėsite, jei vis dar prakaituojate, nesirenkite.  Visad prieš išeidami į lauką, ypač žiemą, pailsėkite vėsioje patalpoje.


Ši pirties procedūrų metodika tinka ir sausoms, ir drėgnoms pirtims.


Vieną kartą nuėję į pirtį, stebuklo nelaukite.  Bet jei pirtį lankysite reguliariai ir laikysites šių patarimų, neilgai trukus pasijusite energingesni darbe, mažiau pavargsite, geriau pakęsite oro permainas.  Atsiminkite: tereikia praleisti 3-4 savaites be pirties, ir neteksite visko, ką buvote pasiekę.

Pirtys bačkos

Pirtys bačkos 300x547

Pirties aksesuarai

Aksesuarai 300x547